Van Helsing Dizi İncelemesi

Fantastik ve doğa üstü olayların kurgulandığı bir dizi arayanlar için en iyi tercihlerden biri Van Helsing dizisidir. Dizi klasikleşmiş vampir hikayesini günümüz tarzı ile izleyicilerine ulaştırıyor.

Van Helsing dizisi klasik vampir filmlerinden biraz farklı da olsa korku, gerilim severler için oldukça etkili bir Netfilix yapımı yapıt olarak karşımıza çıkıyor. Etkili savaş sahneleri, gelişmiş prodüksiyon yapısıyla klasik vampir filmlerinden ve dizilerinden çok farklı bir noktada duruyor.

Dizi sıra dışı konusuyla dikkat çekiyor. Van Helsing, vampir imparatorluğu kurmak isteyen vampirlerle insanların kıyasıya mücadelesini anlatıyor. Her şey bir yanardağın patlamasıyla gerçekleşiyor ve Amerika Birleşik Devletleri’nde patlayan yanardağ ile insanlar mutasyona uğruyor. Mutasyona uğrayan insanların birçoğu vampire dönüşürken bu insanlar ABD’de kaosa sebep oluyor. ABD’de ortaya çıkan bu mutasyon kısa bir zaman içerisinde bütün dünyaya yayılıyor.Dizinin baş kahramanı olan Vanessa bir gün ansızın bir vampirin saldırısına uğrayarak bilincini kaybetmiş ve bu saldırıdan sonra yaklaşık 3 yıl boyunca hastane uyumuştur. Uyandıktan sonra ise her şey bambaşkadır. Vanessa’nın en büyük özelliği yarı vampir, yarı insan olması. Vanessa vampirleri ısırarak tekrar insan haline getirebilmekte.

Dizideki yaratıklar zombi değil, vampirler. Düşünüp karar verebiliyorlar. Bu sebeple çok daha tehlikeliler, aynı zamanda kurtarılabilirler.Başta diziyi anlamak zor, çok fazla karakter ve vampir türü kafanızı karıştırabiliyor. Ama çok kısa şekilde spoiler vermeden bu vampirlerin soyları aslında dünyada var olduğunu ve Vanessa karakterinin bu vampirlerle bir bağlantısı olduğunu söyleyebilirim.Bu vampirlerin birden yayıldığı güne “rising” Türkçe çevirisinde ise yükseliş diyorlar. Vampirlerin yükselişi olsa gerek.

Sıkılmıyorsun konusu vampir olan kadın insanlığı karanlığın elinde kurtarma çabasına giriyor çok sürükleyici bir dizi pişman olmayacaksınız..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara