Partnerler Arasında Küçük Sorunlar

Bazen partnerler arasında küçük sorunlar devasa bir dinamit oluverir. Küçük sorunları çözemeyen partnerler sorun üzerine sorunla ilgilenmek zorunda kalırlar. Eş, dost, sevgili ve ya ev arkadaşı gibi partnerler bir süre sonra başka heyecan aramaya başlar. Eskisi gibi mükemmel değillerdir. Artık sadeleşmiş ve basitleşmişlerdir birbirine. Ufak detaylar artık kocaman büyük sorunlara sebep olur. Bitmiştir kısacası anlamı kalmamıştır sadece bir iki kürek çekmektir gerisi. Sonrası başkadır tekrardan doğmak, hayata bakış açısını değiştirmektir. Partnerler ayrıldıkları ân, eski günleri geride bırakırlar. Yeni heyecan verici şeyler aramaya başlarlar. Diyelim ki bir ev arkadaşınız var güzel ve eğlenceli bir vakit geçiriyorsunuz. Her şeyinizle mükemmelsiniz ev arkadaşınızla günler, aylar hatta yıllar geçiriyorsunuz. Belli bir müddet sonra bir şeylerin ilginizi çekmediği ve küçük sorunları bile çözemeyen iki farklı insan oluverirsiniz. Yani şu birbirinize başkalaşırsınız. Sonrası iplik yumağı gibi geliverir dağılırsınız. Eğer biraz daha ev arkadaşlığını sürdürmek istersiniz derin izler ve olumsuz bir psikoloji sizi bırakmayacak.

Her ilişkinin bir dinamiği vardır dolayısıyla yaşanan problemlerin şekli, sebep ve sonuçları o ilişkiye özeldir.

👉 Partneriniz olan kişi, empati yeteneğinden yoksundur. İlişkinizde duygu ve ihtiyaçlarınız önemli değildir. Odak noktası kendisidir ve kendi ihtiyaçları çerçevesinde hareket eder.

👉 Bu kişiler kendi çıkarları için rahatlıkla yalan söyleyebilir. Daha önce söylediği bir sözü bugün reddedebilir ve siz durumu neden yanlış hatırladığınıza dair kendinizi sorgularken bulabilirsiniz.

👉 İlişkiniz sürekli karşı tarafın istek ve beklentileriyle şekillendiği için, sizin güçlenmenizi sağlayacak olan durumlar tehdit niteliğindedir. Bu sebeple sürekli olarak sizi tartışma içine dahil edecektir.

Çünkü böyle bir ilişki içinde olan mağdur, genellikle bazı ortak davranışlar sergilemeye meyillidir; sürekli özür dilemek, istismarcının davranışları için onun adına bahaneler bulmak, sürekli kendini sorgulamak, kafa karışıklığı hissetmek, yıkılmış hissetmek, sürekli olarak aslında yapmadığı şeyler için kendini savunmak zorunda hissetmek…

Eğer Partnerinle, yola devam mı? yoksa tamam mı? Diyeceksen bir önerim var..

Belli bir süre partnerinizle ilgili ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi kaleme alın. Kendi düşünce ve davranışlarınızdaki kalıpları fark edebilir ve hayatınıza hangi duyguların egemen olduğunu anlayabilirsiniz. Ve nihayet kararı vermiş olursunuz.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 269 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (4 yorum)
Noname
Noname Yanıtla
- 1:28 pm

Bazen vazgeçmek istemezsin ve bilirsin ki partnerinden önce ki hayatın ile partnerinden sonra hayatın arasında çok başlangıçlar vardır ve yine bilirsin ki vazgeçtiğin an da bu denli başlangıçların son buluşu olacaktır.bu yüzdendir ki çabalarsın tekrardan frekansı tutturmak içindir belki içini görmesini isteğin.

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 1:52 pm

  Harika ve muhteşem bir bakış açısı. 🤗

aytacrafts
aytacrafts Yanıtla
- 12:30 am

Tüm ikili ilişkilerde kendini biraz da olsa diğerinin yerine koymak gerektiğine inanıyorum 🧡

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 12:36 am

  Kesinlikle katılıyorum düşüncenize..🤗

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara