Vis A Vis Dizi İncelemesi

Çok harika bir diziyle geldim, keyifli bir dizi İncelemesi sizleri bekliyor. yine İspanya yapımı şahane bir yapım hakkında olacak. Evet size biraz Vis A Vis ’den bahsetmek istiyorum.

Sinema ve dizi sektöründe hikayeyi anlatmada renkler çok yoğun olarak kullanılır. Vis a vis in rengi ne diye soracak olursanız herkes çok rahat sarı diyecektir. Yönetmen hemen hemen her karede sarı rengi vurgulamaktadır. Sarı renk her ne kadar olumlu duyguları ifade etse de, Bizim dizimizde sarı korkuyu, ihaneti ve özgürlüğü anlatıyor.

Karakterlere kulak verince çoğunluğun bastırılan öfkesinin altındaki üzüntüyü, güven kırılmasını, kısacası karşılanmayan temel ihtiyaçlarını farklı dışavurumlar olarak görebiliyoruz. Duyguları ele alınca da bu bize “Kötü gerçekten kötü müdür?”, “Yoksa bu sadece bir kabuk mudur?”u hatırlatıyor. En basitinden Zulema karakteri başlangıçta en kötü olarak bilinen karakterken, üçüncü sezonda vicdan azabını en derinden yaşayan kişi o olmaya başlıyor. Ondaki bu değişimle insanı suça itenin özündeki sebepleri bir daha görmek de kolaylaşıyor tabii. Zaten bir bölümde çok doğru bir ifadede bulunuyor. “Hapishane bir insanı iyi yapmak için doğru yer değil” diyor.Dizinin zihin haritasını çıkaracak olursak sarı renkli hapishane üniformaları kadınların adeta yaprak dökümünü temsil edercesine bir hüzün pasteli yaratıyor. Sarı hükümlerde Kadın Cinayetleri Politiktir’i bize anımsatan hikayeler de mevcut.

Hapishanede bolca aşk var. Aşk bazen hırçın, bazen iyileştiren bir ilaç, yerine göre her daim bir panzehir. Vis à Vis’in IMDB puanı 8,3 ve bence bu puanı yaklaşık olarak hak ediyor. Çünkü dizi heyecan duygunuzu çoğu zaman üst seviyede tutmayı başarıyor. Bizleri ters köşe yapan sürprizleri çok fazla ve özellikle bazıları çok iyi. Dizi olayları bir anda farklı bir yöne değişik bir akışa evirebiliyor. Bu yönüyle diziyi izlerken her zaman sürprizlere hazır olmalısınız. Vis à Vis; eğlenceli, heyecanlı ve kaliteli bir dizi. Vis a Vis, güzel bir İspanyol dizisi. Boşta kaldığınız zaman izlenilebilecek türden.

Not: Dizide La Casa de Papel’de Nairobi rolünde seyrettiğimiz Alba Flores de rol alıyor.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara