Resimde bir piyon taşı aynaya bakıyor ve kendini bir şah olarak görüyor, hep aynı döngü içinde.

Hep Aynı Döngü

Merhaba üzgün Kiraz blog sitesinin okurları, Neden hep ben? Neden hep aynı şeyler? Kişiler ve durumlar değişiyor ama hep aynı hikayeyi neden yaşıyorum? Siz de kendinizi böyle bir kısır döngünün içerisinde hissettiğiniz oluyor mu?

Kişinin sürekli bir döngü içinde sıkışıp kalması olarak tanımlanabilir. Tıpkı dönme dolap gibi. ilerliyorum sanıp dönüp dolaşıp aynı yere geldiğini fark etmek mesela.

Dönüp dolaşıp aynı noktaya sabitlenmenizi sağlayan bir beladır aslında. Zaman olur ki kurtulmaya çalıştığınız musibete kurtulma çabanızla birlikte daha çok saplanırsınız. Hani bir şeyi değiştirmeye çalışmazsak hiç bir şey düzelmez yaa? varoluşunuzu tekrar tekrar sorgulatır bu da iç içe geçmiş bir kısırdöngüden başka bir şey değildir.

An gelir boğulur gibi hissedersin, belki de aslen boğuluyorsun da sana yalnız bir hismiş gibi geliyordur. Nefes alamamak, hani film sahnelerinde olur ya uyurken yüzüne yastık bastırırlar insanın ve zaten uykuda olan o insan bu kez ebediyen uyur. Bazen aynı bunun gibi boğulmalarım. bazen de bir havuz ya da bir denizin içinde olup, karaya vurmuş balık gibi delicesine çırpınırken boğulmak nefes almak istedikçe vucüdumun her deliğinden giren tuzlu suyun vermiş olduğu o iğrenç hisle, boğulmak. boğulmak basit değildir. Dumanla boğulmak. öksürdükçe daha çok boğazına kaçan o dumanlar adeta iki eliyle sıkı sıkıya gırtlağına yapışan bir insandan farksız mıdır? dedim ya işte boğulmanın çok çeşiti vardır. peki, siz hiç yaşadığınız bir kısır döngü içerisinde boğuldunuz mu? ne yastıkla, ne suyla ne de dumanla. kısır döngüyle boğulmak…

döngü vardır; hayatın döngüsüdür, zamanın çarkıdır, mevsimlerin birbirini izleyişidir, bir şeyler yaratmaya yarar, ileri götürücüdür. döngü vardır; yaşarken öldürür, bir labirentte tutsak eder, kişiyi geride tutar, orada oracığa mahkum eder. durup durup baştan başlıyorum; bir kusurumu kafayı takmam ve büyütmemle başlayan krizler, her şeyi tek başıma düşünmek zorunda kalmaktan dolayı gelen bıkkınlık, niye uğraşıyorum ki düşüncesi, insanlardan kopma, soğuma nefret etme, kendim de dahil, intihar, intihar, durup durup beni yakalayan intihar düşüncesi, biraz arınınca gelen hayatımı iyileştirme çabası, kendime ait bir yerim olmalı, sonuçsuz kalacak oda aramalar, sonuçsuz kalacağını fark etmek, durup durup baştan başlıyorum düşüncesi.ne zaman çıkıcam bu kısır döngüden?

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara