Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi

“25’den fazla uçağın ve 50’den fazla geminin hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolduğu Bermuda Şeytan Üçgeni’nde tüm bu kayıpların esrarengiz bir biçimde gerçekleştiği söylenir. Söz gelimi, 1945 yılında kaydedilen bir olay tipik bir Bermuda Şeytan Üçgeni gizemini teyit eder. ABD donanmasına ait 5 uçakta bulunan 14 personelin son sözleri aşağıdaki gibidir:“Beyaz bir suya giriyoruz, hiçbir şey doğru görünmüyor. Nerede olduğumuzu bilmiyoruz, hayır, hayır su yeşil, beyaz değil!”

Bermuda Şeytan Üçgeni nerede?

Atlantik Okyanusu’nda bulunduğu kabul edilen üçgen şeklindeki bölgenin köşeleri Bermuda Adaları, Miami, ve Porto Riko’ya denk gelmektedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni ile ilgili en çarpıcı teoriler

Kaybolan uçaklar, gemiler, insanlar… Çeşitli teoriler bulunsa da Bermuda Şeytan Üçgeni’nin ardındaki sır perdesi hala aralanmadı. Gelin, bu teorilere göz atalım.

Teori 1 – Şeytan

Adı üstünde “Şeytan Üçgeni”. Bölgede cehenneme açılan bir kapı olduğuna, burada kaybolan tüm canların şeytana sunulduğuna inanılıyor. Kimsenin bulunamamasına şaşmamalı!

Teori 2 – Uzaylılar

Teoriye göre bölgede uzaylılara ait bir üs bulunuyor. İnsanlar, gökyüzünde aniden beliren, bir süre sinyal gibi yanıp sönen ve ardından kaybolan ışıklar gördüğünü aktarıyor. Zaman zamansa bölgede anlaşılmaz konuşmalar, ürkütücü sesler duyulduğu belirtiliyor.

Teori 3 – Kayıp şehir

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin efsanevi kayıp şehir Atlantis’in battığı bölgede olduğu söylenir. Teoriye göre uçaklara ve gemilere Atlantis’te hayatını kaybetmiş halkın ruhları saldırıyor. Kulağa abartı gibi gelse de bu işler belli olmaz!

Teori 4 – Manyetik alan

Bir başka teori ise pusulaların manyetik Kuzey (değişen manyetik Kuzey Kutbu) yerine gerçek Kuzeyi (coğrafi Kuzey Kutbu) gösterdiği, manyetik ve gerçek kuzeyin mükemmel bir şekilde hizalandığı nokta olan agonik çizginin Bermuda Şeytan Üçgeni’nden geçtiği üzerine. Bu sebeple uçak ve gemilerdeki pusulalar doğru çalışmıyor ve rotadan sapılıyor. Fakat bilim insanları agonik çizginin her sene yer değiştirdiğini keşfetti. Artık çizgi Meksika Körfezi’nden geçiyor.

Teori 5 – Zaman yolculuğu tüneli

Teoriye göre bölgede zamanda atlamalara yol açan elektronik sis mevcut. Bruce Gernon isimli pilot Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinde uçarken zamanda 30 dakika ileri gittiğini iddia ediyor. Pilota göre elektronik sisin içinden geçerken uçaktaki cihazlar hata vermiş, 160 kilometrelik yolu saniyeler içerisinde almış.

Teori 6 – Metan gazı

Metan gazı, buz kristallerinden oluşan bir kafesin içine hapsolmuş olarak katı halde bulunabilir. Okyanus tabanında bulunan metan hidrat rezervlerinin ısınması veya üzerindeki basıncın azalması sonucu metan tekrar gaz haline dönüşebilir. Bilim insanları, Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki uçak ve gemi kayıplarının yüksek miktarda metan gazının deniz tabanından yüzeye doğru çıkmasına sebep olan bu süreç sonucu olabileceğini düşünüyor.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Ahmet Ozan
Ahmet Ozan Yanıtla
- 4:41 pm

çocukluğum geldi aklıma bununla ilgili bir kitabı okuyup korkmuştum 😀

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 11:44 pm

    Hâlâ gizemini koruyor..👍

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara