Resimde van gölü canavarı bir balığı kovalıyor.

Van Gölü Canavarı

Haber bültenleri, gazeteler ve televizyon programlarında bir dönem oldukça çok konuşulan Van Gölü Canavarı, hala merak edilen konular arasında. Gördüğünü iddia edenlerin belirttiği üzere siyah yani koyu renklerde, sırtı tırtıklı ve Van Gölü’nde çok hızlı yüzebilen bir canlı. Ancak varlığı bir türlü kesin bir şekilde ispat edilemediği gibi hakkında söylenilenler de çeşitlilik içeriyor.Bir dönem Van Gölü Canavarı’nın uzaylı olduğunu iddia eden kişiler bile oluyor. Van Gölü Canavarı’nı gördüğünü söyleyen çok fazla insan olmasına rağmen bunun bir efsane olup olmadığı günümüzde de tartışılıyor.

Van Gölü’nde yaşadığı iddia edilen canavarın gerçek olup olmadığı konusu hala gizemini koruyor. Haber bültenlerinde, gazetelerde rastladığımız tanıkların söyledikleri kesin bir şekilde kanıtlanmış değil. 1993 yılından itibaren canavarı gördüğünü söyleyenlerin sayısının artmasıyla olay ivme kazanıyor. Van Gölü Canavarı’nın gerçek olup olmadığı hususu aylarca hatta yıllarca televizyon programlarının gündemini meşgul ediyor. Bundan dolayı olayı açıklığa kavuşturmak için çeşitli inceleme çalışmaları başlıyor.

Çok ses getiren ve gizemini koruyan bu olayı çözmek, kanıtlar sunmak amacıyla resmi kurumlar da çalışmalar yürütüyor. Fakat yapılan araştırmalarda Van Gölü içerisinde herhangi bir olağandışı bulguya rastlanmıyor.

Van Gölü Canavarı’nı gördüğünü iddia edenlerin verdiği bilgilere göre canavar, bir deniz canlısı olan dinozorlar döneminde yaşamış Plesiosaurus ile ortak özellikler gösteriyor. Yüksek teknolojiye, gelişen inceleme çalışmalarına rağmen hala Van Gölü Canavarı var mıdır sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değil. Bu nedenle bunun geçmişe dayanan bir efsane, mitolojik bir kahraman olduğunu söyleyenler de var.

Yazar Hakkında
Toplam 269 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara