Teen Wolf Dizi İncelemesi

Teen Wolf Konusu

Dizimiz bir ormanda başlıyor ve Beacon Hills Lisesinde devam ediyor. İlk başlarda 4 sıkı dost arasında (Scott, Lydia, Stiles, Melissa) esrarengiz olaylar olmaktadır. Bir çok fantastik yaratıklarla baş etmek zorunda kalıyorlar. Bakalım bu arkadaş grubu bu fantastik dünyada neler yapacak.

Scott, yeni öğrendiği kurtadamlığı keşfederken bu özelliğini insanlardan saklamaya ve güdülerini kontrol etmeye çalışır. Sevdiği kızı bu tehlikeden korumak için yalan söylemek zorunda kalır. Bu nedenle Scott’ın sırrını yalnızca Stiles ve Derek bilmektedir. Dizi, dramın yanı sıra gerilim ve mizah öğeleri de barındırmaktadır. Sıradan kurt adam dizilerinin aksine dinamik ve eğlenceli bir tarafı da bulunan dizide aksiyon sahneleri de yer almaktadır.

Dizinin ilk bölümlerinde (Scott McCall) amatör Lakros oynayan kimsenin gözüne batmayan bir tiptir.Bir akşam en yakın arkadaşı Dylan O’brien’in (babası şerif – Stiles) bir cinayeti çözümlemesi için yardıma gider.O sırada Stiles şerif babasına yakalanır ve Scott bir ağacın arkasına saklanarak ortada gözükmez.Astım hastası olan Scott ilacını yere düşürür ve o sırada bir kurt adam Scott’ı ısırır.Ardından dönüşüm aşamaları başlar.Artık scott herkesin batan ve refleksleriyle muhteşem lakros oynayan bir tip olmuştur.Onu kurt adama dönüştüren Darek Hale’dir.Ona kurt adam olmayı öğretir.Kurt adamlar üç’e ayrılır, Omegalar (Yalnız takılan kurt adamlar) Alfalar (Sürüsü olan kurtadamlar), Betalar (Sürüden olan kurtlar).Scott farklı bir yol izleyerek ilklerde omega sonradan beta sonradanda alfa olma yolundadır.İleride ölüm cadısı, kanima, çakal, ve izlediğim son bölümdeki trafo kadın gibi karakterler ortaya çıkacaktır.Dizi senaryo ve fantastiklik bakımından tartışılamayacak derecede iyidir.Oyuncuları rollerine uygundur. Dizinin bende dahil büyük bir hayran kitlesi var.

2. Sezondan sonra dizimiz biraz polisiye kurgusuna dönüyor. Hem ana konudan kopmuyorlar hemde dedektif gibi olayları çözüyorlar. Ayrıca sezonlar ilerledikçe binbir çeşit fantastik canavarlar diziye ekleniyor. O kadar çok farklı yaratık ekleniyorki dizinin adında sadece Kurt kalıyor. 🙂 ama genede kurt adam dizileri önerilerimde olacak dizidir.

Teen Wolf Spoiler

Bundan sonraki açıklamalarım dizi hakkında spoiler içerebilir arkadaşlar. Dizinin en sevmediğim noktası bizim gerçek alfanın ( Scott ) çok ama çok yavaş gelişmesi. Bunun sonucunda herkesten şamar yemesi beni her bölümde daha çok sinir etti. Mesela 5. Sezon olmuş, Scott ‘ın ısırığı ile kurt olan Liam bile bizim adamı öldürdü. Bunu her bölüm yapmaları sizi bıktırıyor. Ayrıca belli bir noktadan sonra kötü karakterler değişsede konu aynı ilerliyor.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Zülal
Zülal Yanıtla
- 7:13 pm

Teen Wolf’un ilk sezonunu izleyip bırakmalı diye düşündüm. Ama devamında ne olacak diye izleyenin merak duygusunu körüklemeyi başarıyorlarsa bırakmak zor olur. 🙂
Öneri için teşekkür ediyorum 🙂

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 6:07 am

    Bir şekilde kendini izletmeyi başarıyor. 🤗

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara