Mağaranın yanında bir kadın var. İyi huylar ve kötü huylar.

İyi Huylar Ve Kötü Huylar

Bundan çok uzun yıllar önce dünyada yaratılmadan , insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez halde dolanıyorlarmış. Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın bir şekilde otururlarken, ”Saflık” ortaya bir fikir atmış Neden Saklambaç Oynamıyoruz? orda bulunan herkes de bu fikre sıcak bakmış Çılgınlık çılgın olduğun için bağırarak ortaya atılmış – Ben ebe olmak istiyorum. Ben ebe olmak istiyorum… oradakilerin hiç biri çılgınlık kadar atak olmadığı için oldukları yerde kalakalmışlar.

Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve başlamış saymaya – bir iki üç… Çılgınlık saymaya başladıktan sonra iyi huylar ve kötü huylar saklanacak yerler aramaya başlamışlar. Şefkat ayın boynuzunu asılmış. İhanet çöp yığınlarının içine girmiş Sevgi bulutların arasına kıvrılmış Yalan bir taşın altına saklanacağını söylemiş ancak yine herkesi kandırıp gölün dibine saklanmış. Tutku dünyanın merkezine girmiş Para Hırsı bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış ve Çılgınlık sayamaya devam etmiş -yetmiş dokuz seksen seksenbir…

Aşk ın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar saklanmışlar Aşk kararsız olduğun için bir türlü saklanacağını bilemiyormuş Çılgınlık doksan yediye gelmiş -doksan sekiz doksan dokuz ve yüz’ e vardığında aşk sıçrayıp etraftaki güllerin arasına girmiş ve oraya saklanmış Çılgınlık bağırmış sağım solum sobe saklanmayan ebe demiş… arkasına döndüğünde ilk önce Tembelliği görmüş. Tembellik ayaktaymıs çünkü saklanacak enerjisi yokmuş Çılgınlık sonra Şefkati ayın boynuzunda görmüş ve İhaneti çöplerin arasında,Sevgiyi bulutların arasında, Yalanı gölün dibinde ve Tutkuyu dünyanın merkezinde bulmuş sadece biri hariç herkes yavaş yavaş geriye dönmeye başlamış.

ÇILGINLIK umutsuzluğa kapılmış Haset son saklanan bulunamadığı için haset duyarak, ÇILGINLIĞIN kulağına fısıldamış. AŞK ı bulamıyorsun ama o güllerin arasında saklanıyor…. Çılgınlık çatal şeklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına sopayı çılgınca saplamış, saplamış,saplamış… ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar… haykırıştan sonra AŞK elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış ve parmaklarının arasından sicim gibi kan akıyormuş ÇILGINLIK , Aşkı bulmak için heyecandan aşkın gözlerini kör etmiş. -ne yaptım ben seni kör ettim. Ne yapabilirim… Aşk cevap vermiş -gözlerimi geri veremezsin ama istersen bana kılavuzluk yapabilirsin… Ve o günden beri Aşkın Gözü Kördür VE Her Zaman Çılgınlık YANINDADIR!

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara