Duygu Emanet Bloğu ile Röportajımız

Merhaba herkese blog yazarları ile yaptığımız röportaj serimizde “duygu emanet bloğun yazarı Duygu hanım ile gerçekleştirdik. Kendi yazdığı hikayeler olsun yazdığı roman çalışmaları olsun harika kitap incelemeleri olsun dizi ve film incelemeleri olsun adeta muazzam ve muhteşem bir blog yazarı..

1 -) Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız ?

Ben Duygu Emanet. İstanbul’da yaşıyorum. Küçüklükten beri hayal kuran biri oldum hep, bu da okuma ve yazmaya olan ilgimi artırdı. Fırsat buldukça değişik kurgular yazıyorum. 

2 -) Bloğunuzu bizlere anlatır mısınız?

Bloğumu açarken hiç öyle uzun uzun düşünmedim. Öncelikli amacım yazdığım öykü ve romanları yayınlamaktı çünkü yazdıklarımı birilerinin okuması ve fikrini belirtmesi benim için önemli. Daha sonra tek bir konuda ilerlemek yerine içimden geleni yazmaya karar verdim. İlgi alanım olduğu için kitap ve anime tanıtımı yazıyorum en çok.  

3 -) Bugün olduğun kişiyi en çok etkileyen sanat eseri (kitap, müzik, film vb.) ne?

Buna cevap olarak tek bir şey söyleyemem. Yıllar içinde okuduğum, izlediğim, gördüğüm pek çok şey bende yer etmiştir.  

4 -) Kitap inceleme yazısı yazarken zorlanıyor musunuz?

Kitap incelemeleri yazarken genelde zorlanmam. Sadece pek beğenmediğim kitapları tanıtırken yeterince yazacak şey bulamıyorum. Eğer beklentimi aşan bir kitapsa da öve öve, anlata anlata bitiremem zaten. Benim için kitap incelemesi yazmak çok keyifli.

5 -) İnsanlar neden blog okumalı sizce?

Blogları herkes gibi ben de samimi buluyorum. Özellikle okumayı seven kişiler bir araya geldiği için daha nezih bir ortam olduğunu düşünüyorum. Bloglar sosyal medyanın aksine daha uzun soluklu yazılardan oluşuyor. Burada vaktin daha dolu dolu geçtiğine inanıyorum, blogların değeri bilinmeli o yüzden. 

6 -) Bu kitabı keşke ben yazsaydım, dediğiniz bir kitap oldu mu?

Hiç düşünmeden yanıt verdiğim tek soru bu oldu. Beni bilenler ne diyeceğimi tahmin etmiştir. Cevabım Yüzüklerin Efendisi. Yazma konusunda en ilgimi çeken tür epik fantastik olduğu için bu kitabın yeri ayrı bende.  

7-)Bloğunuzla ilgili ileriye dönük bir planınız var mı ?

Bloğumla ilgili özel bir planım yok. Şu ana kadar nasıl ilerlediysem aynı şekilde sürdürmeyi düşünüyorum.

8 -) Yazarken önceden planlar mısınız yoksa karalama yaparak mı yazarsınız?

Blogda yazacaklarımı önceden düşünmem, sayfayı açar direkt yazmaya başlarım. Tabi bir tanıtım yazısı olacaksa aklımdakileri unutmamak için önceden taslağa kaydederim. Öykü/roman konusunda ise önce kısa notlar çıkarır, kendime bir yol çizerim. Çoğunlukla yazdıkça bir sonraki aşamayı düşünürüm. Çünkü kafamda bir son varsa bile ona uymadığım çok olur. İlk başladığım an benim için en zor kısımdır, büyük bir yapboza başlamışım gibidir. 

9 -) Blog yazarlığına başlamayı düşünen arkadaşlara önerileriniz var mı?

Blog yazarlığına başlayacak arkadaşlara tavsiyem ilgi alanlarına uyan blogları keşfedip, o bloglarla etkileşime girmeleri. Bu sayede okuyucu artarsa insan yazma konusunda daha hevesleniyor. Blog açma konusunda kararsız olanlara da hiç çekinmemelerini, bir adım attıktan sonra gerisinin kolay geleceğini söyleyebilirim.

10 -) Kendinize sorulmasını en çok istediğiniz soru nedir?

Kendime yazarlık hayalimle ilgili soru sorulmasını isterim sanırım. Bu aralar çok sık hayal ettiğim şey yazdığım tür içinde başarıyı yakalamış biri olmak. Geçmişte pek çok yazar kendini nasıl kanıtlamışsa ben de yazdıklarımdan iyi şekilde söz ettirebilmeyi çok isterdim.  

11 -) Son olarak İstediğiniz bir şey, eklemek istediğiniz bir şeyler var mı ?

Son olarak söyleyeceğim şey klişe olacak ama herkesin bir hayale tutunması gerektiğine inanıyorum. İnsan önüne güzel ve anlamlı hedefler koyarsa etrafta olan biten olumsuzluklardan daha az etkilenir ve ilerlemek için kendinde güç bulabilir. Ve bana bu güzel soruları yanıtlama fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. 😀

👉 Asıl ben teşekkür ederim bu güzel Röportaj ve söyleşi için üzgünkiraz 🍒..

Duygu Emanet Blog sitesinin içeriklerine ve yazılarına göz atmanızı öneririz.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (4 yorum)
Duygu Emanet
Duygu Emanet Yanıtla
- 9:42 pm

Bana bu keyifli röportaj fırsatını sunduğunuz için teşekkür ederim. İçimden geldiği gibi yanıtlamaya çalıştım. 😊

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 9:53 pm

  Ben teşekkür ederim bu güzel Röportaj ve söyleşi için..🤗

fotohastasiempre
fotohastasiempre Yanıtla
- 4:59 pm

Sevgili Duygu’nun yazılarını tanıştığımız günden beri severek takip ediyorum, hayallerinin gerçekleşmesini de gönülden diliyorum. Söyleşi için çok teşekkürler, emeklerinize sağlık. 🙂

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 5:01 pm

  teşekkür ederim 🤗

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara