Meslek Seçme Hakkında

Merhaba üzgün kiraz sitesinin harika okuyucuları bugün ki konumuz meslek seçme hakkında olacak.

Herkes hayalindeki o muazzam mesleği gerçekleştirmek için çocukluktan beri hayalini kurar. Gerçekleştirmek için hedefler, planlar yapar ve çok çalışır.

Bir başkasının hayalini gerçekleştirmek ya da bir başkasının altında ömrünü harcamak istemez. Zaman çok değerli bir şeydir.. Sadece gerçekten isteyen birisi ideallerini ve hayallerine ulaşır. Diğerleri ise belli bir ücret karşılığında günlerini, aylarını hatta yıllarını satmış olur.

Yaşam kısa bir süreden oluşur, ince bir ipe bağlıdır her şey. Öğretilmiş bir hikaye var aslında bize dayatılan bir iş sahibi ol. Yani değerli olan zamanını ve hayallerini bir başkası için harca. Kendi ideallerini ve hayallerini geride bırak bir ücret karşılığında onun hayallerini ve ideallerini gerçekleştir.

Bu konuya girmemim sebebi şu olabilir aslında. Tamam, herkes patron ve üst tabakada olsun değil. Bir şeyleri sorgulamak, ne gibi dediğinizi duyar gibiyim. Emeğiniz ve alın terinizin bu mesleğe gerçekten değiyor mu? Hakkınızı alabiliyor musunuz? ve kendinize vakit ayırılabiliyor musunuz? Sevdiklerinize, ailenize ve arkadaşlarınıza..

Her gün bir başkasının hayatını kolaylaştırmak ve o başkasını zengin etmek için sabahın bir vaktinde işe gidip akşamın bir karanlığından evinize dönmek nasıl bir his düşündünüz mü?

Önemli olan sizce nedir? Neden sürekli olarak bunu yapıyorsunuz. Cevaplar bilindiği gibi para kazanmam gerek, aileme destek olmak ve ya ailemi geçindirmek. Peki bunlara tamamım sorumlukların var. Peki gelecek 10 yıl sonrası için küçükte olsa bir hedefin ve hayalin yok mu? Bunu yaparsam ya da şunu gerçekleştirilsem hayatım değişir dediğin bir amacın yok mu?

Meslek sahibi olmak istiyorum, kendi işimi kurmak istiyorum ya da hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum ama imkanım yok diyorsan. Büyük ihtimalle sürekli bahaneler üretiyorsun ve Başaramayacağından korkuyorsun.

Zaman geçiyor hem de çok hızlı bir şekilde. Şunu sana söyleyebilirim ki sen aslında ne istiyorsun, kim olmak istiyorsun ve hayallerini ve ideallerini gerçekleştirmek için küçük bir bedel ödeyebilir misin?

Meslek seçme konusu hakkında siz neler söylemek istersiniz yorumlarda buluşalım.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara