Resimde iki kapı var bir beyaz bir siyah. Yolun Sonu Hiç İyi Değil.

Yolun Sonu Hiç İyi Değil

Boş kağıtlara hep şu kelimeleri yazıyorum “yolun sonu hiç iyi değil.” Neden diye sorarsanız size cevabım büyük olasılıkla çevrenize bakmanızı söylerim. Güzel olan şeyler bize her zaman uzaktır. Düşünün en son ne zaman gülümsediniz, ne zaman kendini güvende hissettin. Ne zaman düşen birini kaldırdın yerden. Bir film oynuyor hayatınızda siz de o filmde başrolsünüz. Psikolojik olarak yıpranmış olabilirsin ya da ağır bir depresyona girmek üzeresin.

Ama sen değerlisin evet sen bu satırları okuyan güzel kalpli insan. Sen harikasın ve iyi ki varsın, dünyanın sana ihtiyacı var. Benim sana ihtiyacım var, hepimizin sana ihtiyacı var. Sen boş biri değilsin sadece seni anlamıyorlar. Hatırlasana çocukluğunu masum, haylaz, soru soran annesi babasına. Ne oldu biliyor musun? Büyüdük. Okulda, ailemizde, çevremizde insanların iyi olduğunu öğrettiler bizlere. Sonu hüsran ile bitti o hikayenin.. Üzgünüm ama sana ihtiyacım var iyi insanların olduğunu bilmem gerek. Aksi takdirde ellerimi kirletmem gerekecek, üzerime çamur bulaşacak. Benim bu hayattaki en büyük şansım seni tanımaktı. Gerçekten bu satırları okuyan insan seni tanımak isterim. Konuşmak isterim, birlikte bir kahve içmek isterdim. Ne bileyim ya insan konuşmayıp içine atacağına tanımadığı, bilmediği insanlarla konuşmaya ihtiyacı var. Her birimiz yorulduk, yıkıldık. Bu yolun sonu hiç iyi gitmiyor. Hedefler koyuyoruz, hayaller kuruyoruz, en iyi olmak için çabalıyoruz. Birileri hayatımıza girip onları bizden koparması da bizim hatamız. Çoğu insan yaşattıklarını yaşamadan ölmezmiş. Benim sana olan karşılıksız bir sevgim var. Bir kere sen muhteşemsin ve ayrıca harikasın bunu okuyan güzel insan. Ayrıca iyi niyetlisin, insanları tanıyorsun. Kim olduğunu biliyorsun, yanlışlarını görüyorsun. Doğruların peşindesin. Senin için önemli olan tek şey güzel olan herşeydir. O kadar harika birisin ki hayranlıkla seni izliyorum. Hayal ediyorum, yanlış anlama ben iyi insanları özledim. Sen bugün ne kadar mutluysan ben o kadar mutluyum, sen bugün ne kadar üzgünsen ben o kadar üzgünüm. Bizim arkadaşlığımız yeni yeni başlayacak. Teşekkür ederim..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (6 yorum)
Sosyalcafe
Sosyalcafe Yanıtla
- 8:23 pm

Gülümseyen ve içten bunu yapan,yapabilen insanlara selamlar…

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 8:53 pm

  Öyle insanlar var. Derinlerde..

İçimde Kalacağına
İçimde Kalacağına Yanıtla
- 4:45 am

Üstüme alındım birden, “ben de iyiyim, hadi kahve içelim” diyesim geldi 🙂

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 10:02 am

  🤗🎈

Kiremithanem
Kiremithanem Yanıtla
- 7:57 am

Şu blog alemi var ya hiç bir şeye değişmem diyebilirim (sosyal medya platformu olarak) o kadar nezih o kadar özel insanlar tanıdım ve tanımaya devam ediyorum ki çoğu zaman kendimi bulduğumu hissediyorum.
Aklıma ilk gelen blog yazarları duygularını uzun uzun kasmadan bir maske takmadan yazabiliyor ve ne hoş bir şeydir ki kendimi bundan dolayı yalnız hissetmiyorum.
Dİğer platformlarda bu duyguyu yakalayamıyorum,14 yıla yakın bu alemdeyim benzerine rastlamadım.
Güzel sözlerinle,iyi ki varsın sen de bu alemde.

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 2:21 pm

  Teşekkür ederim. Bu dünyaya girmem tamamen tesadüf. Blogların dünyasında olmak mükemmel. Sizin gibi insanları tanımak, blogları tanımak müthiş. 🍒

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara