Resimde ileriye giden oklar ve bir tane geriye iten ok var. Yaşamışlıkları geri alalım.

Yaşanmışlıkları Geri Bırakalım..

İnsanlar bazen kötü olayları değiştirerek kaderi değiştirmeye çalışıyor. Çünkü yaşanmışlıkları geri bırakmaları gerekiyor. Öyle şeyler yaşıyorlar ki! Bilemezsin.

Onları gördüm üzüntülerini, mutsuz olduklarını, ağladıklarını gördüm. Çaresiz bir şekilde bekliyorlar, ne yapacaklarını bilemeden bekliyorlar işte.

Dünya onlar için ağır bir yük. Omuzlarında taşıyorlar, yorulmadan.

Kötü olaylar, olumsuz durumlar olacak elbet. Dediğini duyar gibiyim günlük. Ama öyle olmuyor iz bırakıyor, yara bırakıyor. Yani şöyle düşün bir cam parçasının bedeninde olduğunu anlıyor musun? Beni günlük..

Kimsem yok biliyorsun etrafım insan dolu. Ama yine de kimsem yok benim bir tek sen varsın günlük..

Günlük çocukluğumdan beri sana anlatıyorum. Sevinçlerimi, mutluluklarımı, acılarımı..

Ama insanlar yaşanmışlıkları geri bırakamaz. Ben bırakabildim mi? Hayır.. Ben bu aralar çok düşünüyorum. Geleceğimi..Ne yapacağımı da bilmiyorum. Çünkü kendi derdim yokmuş gibi insanların dertlerini dert ediyorum.

Bana aptal diyebilirsin günlük.. Ama değilim sadece fazla iyi niyetliyim. Çünkü yanlış insanlarla geçirdiğim vakti keşke kendimle geçirseydim. Kendimi tanısaydım neleri severdim mesela. Kimlere âşık olurdum. Ama yaşanmışlıkları bir tarafa atabilseydim.Keşke insanların devamlı bana sert çıkmasını önleyebilseydim. Hayatım daha iyi olurdu. Günlük.. Ama benim gibi insanlar var zayıf, sessiz, uysal, sakin. O yüzden kaybediyorum kendimi. Bir gün bir tel kopacak benden anlıyor musun? İşte o ân her şeyin yeni başladığı ân olacak. Yaşanmışlıkları geri bırakalım deme bana asla.. İnsanları gözlemle o zaman anlayacaksın beni. O zaman farkına varacaksın. Her şeyin.. Çünkü buralar iyice bozuldu. Ama eskiden bir tat vardı şimdilerde yok. Bu tat neyse boşver. Sonuç değişmeyecek ki. Sevgili günlük.. Değişmeyecek.

Keşke yaşanmışlıkları geri bırakalım deserlerdi bana.

O zaman sana bugün yeni şeyler denemek istediğimi söylemek isterdim. Efsanevi senaryolar yazmak istediğimi. Biraz da güzel şeylerden bahsetmek paylaşmak istediğimi. Aklımda güzel şeyler var. Onları deneyeceğim her biri mükemmel olacağını. Başarıya uğraşmam gerektiğini, çünkü bunu arzuluyorum tüm hücrelerimde. Başarılı olmak tek hayalim. Bunu başarmak için yazmam lazım, tecrübe edinmem, yeni dostlar edinmek, yazdıkça kendimi geliştirmem gerekeceğini söylemek isterdim.

Teşekkürler Günlük..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin..

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Sosyal cafe
Sosyal cafe Yanıtla
- 12:08 am

Yazılarınızı okuyorum..Bir tek şeyi çok merak ettim..Neden üzgünkiraz.com hakkında kısmında bu bilgi yer almalı bence.

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 12:56 pm

    Yorumunuz harika..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara