Valeria Dizi İncelemesi

Spoiler olmaması için detayları açıklamayacağım ama Valeria o kadar rahat, izlemesi kolay ve eğlenceli bir dizi ki…Üzülmeden, yorulmadan, gülümseyerek ve merakla izleyeceksiniz Val’i. Kitaptan uyarlama olduğu için bende daha fazla ilgi uyandırdı diyebilirim. Sonrasında kitabı da mutlaka okumayı istiyorum, her eserde farklı bir tat bulacağımı biliyorum.

Renkli Madrid sokaklarında geçtiği için; bir yazarın hikayesini arkadaşlarını, aşklarını, başarılarını, başarısızlıklarını anlattığı için sevdim Valeria’yı.

Valeria’nın Lola, Carmen ve Nerea ile akıp giden hayatına tanıklık ediyoruz dizide. Valeria yaşadığı zorluklarla mücadele eden ve evliliğinde problemler yaşayan, aynı anda da romanını yazmakla meşgul olan bir genç kadın. Neyse ki en iyi, en yakın üç arkadaşı Carmen, Lola ve Nerea yaşadığı her türlü olayda Valeria’nın yanında oluyorlar ve bir taraftan da kendi hayatlarını yoluna sokmaya çalışıyorlar. Dizideki karakterlerimiz aşk, dostluk, şüphe, kalp kırıklığı, kaygı, kavga, ayrılık ve gelecek hayalleri hakkında çok dalgalı ruh halleri içerisindeler.

Yine de dizi boyunca, gündelik hayatlarımıza sık sık konu olan kıskançlık duygusu, iş hayatındaki olumsuzluklar ve sadakatsizlikler masaya yatırıldığı için, bu hikayeler bütünü bir şölene dönüşüyor.

Valeria, bir karakterden diğerine sorunsuz bir şekilde geçiş yaparak izleyiciyi sıkmadan yol alıyor. Dizinin IMDB puanı şimdilik 6.2 ama bence çok daha fazlasını hak ediyor. Ben tek başıma puan vermek istesem 7.5’dan 8 verirdim!Rengarenk sahneleriyle, güzel Madrid sokaklarıyla ve eğlenceli müzikleriyle izlemesi çok zevkli olan bu kadın hikayesini ben çok sevdim. Elisabet Benavent‘i de ayrıca takip etmenizi ve Türkçe’ye çevrilen kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

4 yıldır herhangi bir işle uğraşmayan genç kadın, iş hayatını hatta günlük hayatını yazarlık üstüne inşa etmiştir. Birkaç başarılı denemenin ardından ilk roman baskısı için canla başla mücadele etmektedir. Fakat her yazarın başına gelebilecek “hikâye kısırlığı” sendromuna yakalanmıştır. Böylece taahhüt ettiği süreden epey kalmıştır. Aynı zamanda da günleri; hayatını paylaştığı kocası Adrian, sırlarını paylaştığı Lola, Carmen ve Nerea gibi insanlarla çevrilmiştir. Oldukça yoğun geçen gündelik akışı olsa da bana göre epey yalnız bir karakterdir.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara