Peri kızı ve Oduncu

Eski zamanlarda bir ormanda bir peri kızı yaşarmış. Doğa için sihirler yaparmış. Doğayı korumak için her sabah erkenden kalkıp doğayı savunurmuş. Gel zaman git zaman bir oduncu ormandan ağaç kesmeye ve ailesine bakmak için çalışmaya başlamış. Peri kızından haberi olmayan oduncu her gün devamlı olarak ihtiyacı kadar odun kesmeye ve büyümeye başlamış. İşini büyütmüş, hasta kızını tedavi ettirmiş. Yıkık dökük bir evi olan oduncunun çok güzel evi olmuş. İnsanlara iş, aş vermiş. Kestiği ağaçların yerine fidanlar dikmeye başladı kısa süre içinde. Bu olan biteni izleyen peri kızı şaşkın ve bir o kadar mutlu idi. Az zaman uz zaman sonra oduncuyu bir kadın kılığına girerek ziyaret etmeye karar vermiş. Beklenen gün gelmiş, Oduncunun karşısına çıkmış.

+ Oduncuya biraz vaktiniz var mı? Diye sormuş.

– Oduncu gülümseyerek tabii ki vaktim var. Ne istemiştiniz..

+peri kızı ben sizi tanımak istiyorum. Nasıl bu kadar iyi niyetli gülümseyen bir insan olduğunuzu

-Oduncu tabii ki merak ettiğiniz her şeyi anlatabilirim. Öncelikle ben bir zamanlar fakir yıkık dökük bir evde hanımımla ve kızımla kıt kanaat geçinen gariban birisiydim. Sonralarda kızım hastalandı, dünyam başıma çökmüştü. Çaresizliği ve o anda umutsuzluğa kapıldım. Elimden hiç bir şey gelmiyordu. Babamdan öğrendiğim en bilge düşünce ile ne yapacağımı buldum.

+Peri kızı o bilge düşünce nedir peki!

-Oduncu “Asıl çaresizlik kendine elimden geleni yaptım mı diye sormaktır.” O an aklıma babamın bir zamanlar biz üşümeyelim diye bir baltayla ağaç kesip bizi ısıtması geldi.

+Peri kızı peki kestiğin ağacı yine den bir fidan olarak neden diliyorsun.

-Oduncu çünkü benim dünyalar güzeli kızım baba ağaçları kestiğimizde canları yanıyor mu diye sordu. İçim sızladı bende kızım her kestiğimiz ağaç için yeni bir fidan dikiyoruz bu sayede hem doğa gençleşiyor ve biz onların canını acıtmıyoruz dedim.

-Peri kızının gözleri ilk defa dolmuş ve gözyaşları akmıştı..

+ Oduncu efendim bir şey mi? Oldu..

-Peri kızı evet çok güzel bir şey oldu iyi insanların var olduğunu gördüm..

O gün Peri kızı o ailenin her zorluklarında yanında oldu. Bu güzel insanlar mutlu mesut yaşadılar..

SON…

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara