Resimde bir kadın var ve üzgün. Üzgünüm neden biliyor musun?

Üzgünüm Neden Biliyor Musun?

Üzgünüm neden biliyor musun? İtiraf edemedim içimdeki hisleri söyleyemedim. Ben sana karşı hiç dürüst olmadım. Yanında olmak için cesaretli gibi davrandım. Üzgünüm aslında ürkek bir tavşandan farkım yok. Senden başka gidecek bir kapı olmayınca. Kendi ayaklarımın üzerinde durmak zorunda kaldım. Güçlü kalmak için düşmemek için hep adını haykırdım.

Küçücük bir çocuğun elinden pamuk şeker alırsan ağlar yaa. İşte bende seni bir başkası elimden alacak diye. Tüm zayıflıklarımı bastırdım içime. Bitkilerin nasıl suya ve güneşe ihtiyacı varsa. Benim de sana ihtiyacım vardı. Ben en çok şunu hayal ederdim.

Tüm evreni ayaklarına paspas etmek isterdim. Geceleri film günlerimiz olurdu mesela. Bir dans müziği açıp dans ederdik falan. Kedilerimiz olurdu çokça, sebepsiz kavgalarımız olurdu. Birbirimize trip atardık, ne bileyim yaa galiba ben hâlâ depresyondayım.

Lisede sana çikolata alırdım arkadaşına da tabii. Beni fark et diye. Siz de teşekkür ederdiniz. Diğer kızlara çikolata almayınca bana öfkeli bir şekilde bakarlardı. Ama benim pek umurumda olmazdı yaa. Sonuçta senin kalbini kazanamazsam bile belki arkadaşlığını, dostluğunu kazanırım diyordum. Haa aksi, liseden sonra bilmediğim bir hayat varmış. Herbirimiz farklı yerlere gittik. Oysaki ben hep birlikte olacağımızı hayal ediyordum.

O günden sonra en çok ben değiştim galiba. Eskisi kadar eğlenceli, komik, esprili değilim. Şimdilerde Üzgünüm, mutsuzsuzum, efkarlıyım. Hayat bana çok fena çelme attı yaa. Bir düştüm bir daha da düştüm, durmadan düştüm. Bir söz var bilir misiniz bilmiyorum.

“Sen öğrenciye kadar ders devam eder.” Ben öğrenmemek için ısrarlı bir şekilde devam ediyorum. Hep namağlup oluyorum. Düzelmek için artık, kendime gelebilmek için. İçimdekileri yazıya döküyorum işte. Birileri yardım çığlıklarımı duyar diye. Bu hikaye daha bitmedi daha uzun yıllar devam edecek.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
ufukblogcom
ufukblogcom Yanıtla
- 3:38 pm

Kaleminize duyguna sağlık bir gün yazımı sizinle paylaşacagım 🙂

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 3:40 pm

    Teşekkür ederim. Yorumunuz için..bekleceğim yazınızı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara