Resimde uçan balina ve bir uçak içinde iki çocuk var. Hayal kurmak güzeldir.

Hayal Kurmak

Gerçeklerden kaçmaktır hayal kurmak. Yaşadığımız dünyadan bir nebze olsa da nefes alabilmektir. Olanları sindirmeye çalışmaktır, zayıflığını gizleyebilmektir. Çünkü orası senin zihnindeki dünya şu an Yaşadığımız dünyadan daha güzeldir. Gerçekler ve hayatlar bir kabus, senin içinde bulunduğun kara deliktir. Hayal kurmak kendinin farkına varmak demek. Huzur ve güvenli hissetmek demek. Dışarda bir rekabet var acımasız bir düzen. Ayak uydurmak ya da ayakta durmak çok zor temiz insanlar için. Kaçmak istiyorsun içten içe. Saklanmak ve bulunmak istemiyorsun. Bir dere kenarında kitabın sayfalarını çevirmek istiyorsun. Çok huzursuz ve mutsuzsun bunu her gün kendine hatırlatıyorsun. İnsanlar sana tepeden bakacak, senin düşüncelerini ve fikirlerini umursamayacak. Üstüne seni bir hiç gibi görecek. O yüzden sığınıyorsun hayallerine kimse orada sana dokunamıyor. Hayat 3 aşağı 5 yukarı değil. Kendi kurallarını koy ona göre hareket et. Yanında olanlarla yürü birlikte. Çok şey göreceksin seni engellemeye kalkan, sevdiğin insanın seni sırtından vuracağı, yanında yürüyen insanların teker teker sana çelme atacağını. Bu kaçınılmaz son mu? Sence..

Bence değil. Sen önemlisin, değerlisin, harikasın, muhteşemsin.. Evet sana diyorum güzel insan kötü birisinin burada ne işi var değil mi? Burası güzel insanların gelip okuyacağı bir web site. İçinizi dökün bence bir nefes alın burada. Sen bu satırları okuyan güzel kalpli insan başaracaksın kuşkun olmasın. Düş kurmak ne güzel değil mi? İnsana yaşama hevesi veriyor. Çünkü gelecekle ilgili güzel günler düşlüyorsun.  Sadece yazarak hayatımı kazanmayı hayal ettiğimi söyledim. Şimdilik bu çok zor ama imkansız değil. Bunun peşinden koşturacağım. Hedefime ulaşırım veya ulaşamam orası ayrı. Hedefime ulaşamasam bile yine kaybedeceğim bir şey olmayacak. Yine yazı dünyasının içinde olacağım. Ben yazıyı hayatımın merkezine koymak istiyorum. Hayal kurmak belki de insan için en mucizevi yetisi. Kimi zaman mutluluğun, başucumuzda duran anahtarı. Kimi zaman, insanlığın yararına olacak bir fikri ortaya atmak için çıkılması gerekilen ilk basamak.Her şeyin başlangıç noktası. Hayal kurarak geçirdiğiniz her anın çok değerli olduğunun farkında mısınız? Birçoğumuz hayal kurmayı ‘aklı bir karış havada olmak’ gibi görüyor ve daldığımız bu düşleri kovup kendimizi gerçek hayata döndürmeye çalışıyoruz. Oysa hayal dünyamız, hissetmek ve arzulamak istediğimiz her şeyi, hissedebildiğimiz ve arzulayabildiğimiz, gerçekten özgür olabildiğimiz tek yer.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (6 yorum)
Işıl
Işıl Yanıtla
- 12:45 am

Kendimize inanmakla başlıyor herşey,yapamazsın diyenlere kulaklarını kapatıp yürürsen,şimdi hayalini kurduğun şey bir gün senin gerçeğin olacak, gerçekten inanıp savaşırsan,bunun için istikrarla çalışırsan,pes etmeden,ve eğer o şeyi gerçekten istersen ona sahip olursun kuşkusuz.

Seninle kendimize inandığımız noktada karşılaşmamız peki 🙂

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 2:02 pm

  Hayallerimiz belki de birçok kişinin hayatını değiştirecek.
  Tek olmadığımı biliyorum. 🤗

Kamil Gündüz
Kamil Gündüz Yanıtla
- 9:01 am

Hayat hayal et kelimesinden türemiştir.
Hayat bir rüyadır hal kurmak rüyada tatlı moladır.

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 1:51 pm

  🌀

Mutluluk Bulutu
Mutluluk Bulutu Yanıtla
- 7:14 pm

Bugün için yaşa, yarın için hayal kur, dünden öğren. Hayal edebiliyorsan yapabilirsin ✨ 💪
-Walt Disney

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 7:18 pm

  Güzel söz..🍒🍒

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara