Fikir ve Düşüncelerimiz

Hani böyle gece koyarsınız yastığa kafayı da beyninize fikirler akmaya başlar ya, bana da oluyor o vakit vakit. Müthiş fikirler olduğunu düşünüyorum gece kafasıyla, sabah kalktığımda bir kısmını unutmuş oluyorum, bir kısmı mantıksız gelmeye başlıyor ama bir kaç tanesi kalıyor ki dahiyane olduklarını düşünüyorum.Büyük bir hevesle bilgisayarın karşısına geçip araştırmaya başlıyorum ve yazının başlığından anlayacağınız gibi hepsi yapılmış bu fikirlerin. Bazıları gayet profesyonel, benim yapmayı umduğumdan çok çok daha iyi şekilde tasarlanmış, bazıları ise acemice yeni yeni ortaya bir şeyler koymaya başlamış. Yüz milyona yakın insan yaşıyor dünyada elbet birinin aklına geliyor. E tabi ki büyük hayal kırıklığına uğruyorsun ve bütün şevkin kırılıyor bunları görünce. Ne yeni bir şeyler yaratma ne de herhangi bir girişim yapma hevesin kalıyor bu süreç tekrarlandıkça. Dümdüz bir işe giriyorsun, dümdüz yaşıyorsun.Bize zarar veren şey fikirlerin kapılmış olması değil, şevkimizin kırılmasıdır aslında, denemekten kaçınmamızdır. Bir tane arama motoru var diye internette, yeni bir tane yapılmamalı mı? Antalya’da yüz tane otel var diye yüz birincisi yapılmamalı mı? Elbette derin hesaplar ve iş planları gerektirir bunlar, ama değinmek istediğim nokta o değil. İlla hiç kimsenin aklına gelmeyen mucize bir fikir ile yol almanıza gerek yok, yapabileceğinize inanıyorsanız, yeteneğiniz var ise şansınızı denemelisiniz.Rekabet her zaman vardır, var olan bir piyasaya girseniz de rekabetle karşılaşırsınız, yeni bir piyasa açsanız da zamanla rakipler türer rekabet oluşur.

Blog mu yazmak istiyorsun? YAZ! Kaç tane blog olduğu önemli değil internette, kaliteli yaz, emek ver, şans ver kendine.

Telefon oyunuz mu yapmak istiyorsun ?YAP! En iyisini yap, en göze batanını yap, neden hep oynayan tarafta kalasın ki. Dahi olmanıza gerek yok, azim ve cesarete ihtiyacınız var, ikisi de attığınız ilk adıma bakar.

Çoğu kez de fikrimin ne kadar tabiri caizse saçma olduğunu yüzüme karşı anlatan kişilerin, o fikri alıp kendisinin fikriymiş gibi başka platformlarda sunduğunu, ya da kendisinin benimseyip kullandığını, ya da başkalarına sattığını yaşayarak görmüşümdür. Fikrimin çalındığını ya o kişinin yaptıklarını takip ettiğimde ilerleyen zamanlarda gözlemlerim, veyahut iş ağım ve çevrem yani networküm çok güçlü olduğu için çevremden bir şekilde kulağıma çalınır. Bu beni her zaman çok şaşırtmıştır.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara