Resimde bir kadının elinde maske var. Bu işler böyle.

Bu İşler Böyle..

Her birimiz birer maske giyeriz aslında. Gerçek yüzümüzü göstermek istemeyiz. Neden biliyor musunuz?

Korktuğumuz, acı çektiğimiz, hüzünlendiğimiz zaman karşı taraf aleyhimize kullanır.

O yüzden hepimiz maske takarız. Kimimiz acı çektiğine rağmen gülümser, kimimiz korktuğu halde cesur gibi davranır. Bu işler böyle yürüyor. En çok maskeyi yakın çevremize takarız. Arkadaşlarımıza, sevdiklerimize. Çünkü maske takmadığımız zaman bizi tanıyorlar nereden vuracaklarını biliyorlar. Aynaya baktığın zaman kendi yüzünü göremezsin. Taktığın maskeyi görürsün.

Nasıl mı? Anlatayım sana diyelim ki hiç sevmediğin ilgi duymadığın bir işte çalıyorsun. Belki de hiç sevmediğin birisiyle yan yanasın ya da ne bileyim İstemediğin bir şehirdesin. Rol yapmak zorunda kalacaksın. Mutluymuş gibi anlıyorsun değil mi? İnsanların sana tepeden bakması. Seni bir robot olarak görmesi ya da sana dair hiçbir şey sevmedikleri olacak. Ağlamak, sızlanmak işine yaramayacak. Ama maskeyi giyersen ve rolünü oynarsan. O zaman basit oluyor her şey. Yalandan gülümsemeler, kahkahalar, memnun olmalar falan işte o zaman. Anlayacaksın diğer insanların bir Simülasyon olduğunu.

Düşün en rahat, en huzurlu olduğun yeri, nasıl hissediyorsun orada. Mükemmel değil mi? Harikalar yaratıyorsun o mekanda. Zor bu işler, insanları anlamak falan. Mümkün oldukça izleyin bir kenarda insanları.

Afrika’da bir çita hızlı koşması gerektiğini biliyor, öbür taraftan ise ceylan daha da hızlı koşması gerektiğini biliyor. Sonuçta her birimiz bir şekilde bir yerlere tutulmasını biliyoruz. Ama bilmediğimiz şey ise neler yapmak zorunda kalacağımız.

Sakın bana ben maske takmıyorum demeyin İnanmam . Çünkü bu bizim doğamızda var, doğal olarak yapmamız gereken bir şey. Geçmişte nasıl biriydiniz bilmiyorum ama, gelecekte yüzde 70 ihtimalle değişeceksiniz. Hakimiyet kurmalıyız birbirimizin üstünde. Rolünü oynayan başaracak, diğer türlüsü mümkün mü? Bilmiyorum.

(Bu arada bir sincabın yüzlerce ağaç’a vesile olduğunu biliyor muydunuz?)

Bu işler böyle yürüyor aksini düşünmedim hiç. Maskeli insanlar her yerimizi çevreledi. Çünkü onlar biziz maskeliler biziz.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (4 yorum)
sosya cafe
sosya cafe Yanıtla
- 8:37 pm

Maske takmazsan,güçlü imajı vermezsen ayakta duramazsın..hayatın kuralı bu..

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 8:39 pm

  Gayet mükemmel bir tespit. Maske takıyorum Çünkü diğer türlü olmuyor.

Anonim
Anonim Yanıtla
- 5:09 pm

Gayet güzel okudum

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 5:13 pm

  Teşekkürler 😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara