Resimde bir astronot var. Başarılı bir değişim için Hayal Edin.

Başarılı Bir Değişim İçin Hayal Edin

Bugün bahsetmek istediğim hepinizin bildiği, yaptığı olan, hayal kurmanın güzellikleri ile ilgili konuşmak. Başarılı bir değişim için Hayal Edin.

Müzik dinlerken kurulan hayalleri daha çok seviyorum ben.

Hayal kurmak aslında ”Olan” dünyadan kaçıp ”olması istenen” dünyaya girme hali.her istenilenin gerçekleştirilemediği gerçek dünyada istekleri tatmin için gidilebilecek en masum en zararsız ve en güzel yol bence.

Şimdi Hayal kurmanın güzellikleri ile ilgili izlenimlerimi yazmak istiyorum.. Hayal kurmak… Hepimizi mutlu etmez mi?

Orada her şey çok güzel. Kendin tasarımın olan bir dünya orası. İstediğin herşeye sahip olduğun yer. Kaybetmediğin, düşmediğin. Seni üzemedikleri tek yer. Bir çok senaryo kurduğun yer orası. Harikalar yarattığın.. Senin zengin dünyan.

Hayal kurmak ne güzel değil mi? İnsana yaşama hevesi veriyor. Çünkü gelecekle ilgili güzel günler düşlüyorsun.

Doğası gereği her zaman bir şeylere ulaşmak için önce hayal kurar insan. Daha sonrasında bu hayalleri hedeflere dönüştürme çabası içerisine girer. Hayal gücü hayalperestlikten çok farklıdır. Hayal edebilmek zihinsel bir işlevdir, daima aktif olmak ister. Dünyada pek çok başarılı insana baktığımızda, hedeflerine ulaşmak için aktif olarak hayal güçlerini kullandıklarını görebilirsiniz.

“Neyi yapabiliyorsanız ya da yapabileceğinizi hayal ediyorsanız ona başlayın. Cesaretin içinde zeka, güç ve sihir vardır. Bir tomurcuğun içinde kapalı kalmanın risklerinden daha fazla acı verdiğinde zaman gelmiş demektir” diyor Goethe.Bir şeyleri gerçekleştirmek için herkesin izlediği farklı yöntemler vardır ama her şey önce zihinde bir hayal ile başlar. Hayatta elde edebileceklerinizin sınırını, hayal gücünüzün sınırları belirler.

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez’’ der Montaigne.

Hedef varılacak yer, ulaşılacak son nokta ve yapılması planlanan iş amaç olarak tanımlanır sözlükte. Hayatınızın her döneminde yaşadıklarınız, yaptıklarınız, çevreniz farklıdır. Bulunduğunuz zamana, çevreye, haiz olduklarınıza bakılırsa karar verip size hususi hedefinizi belirlersin..

Bir söz de Einstein’dan; “Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil. Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin. Hayal, bilimden daha önemlidir, çünkü bilim sınırlıdır. İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz.”

❗️Başarılı bir değişim için durmayın… hayal edin. 

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etme..

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara