Anlaşmazlık Üzerine Düşüncelerim

Ortada anlaşmazlık varsa iki tarafın oturup etraflıca her şeyi konuşup, mevzuyu düzeltmek için bir çözüm üretmeleri lazım, ha yok baktılar bir çözümü yok ve anlaşmazlık hâlâ sürüyor. iki tarafın da selameti için birbirleriyle ilişkiyi, muhabbeti kesmek en doğrusu. Bazı sorunlar saatlerce, günlece hatta yıllarca çözümlenmeyi bekler, ama bir türlü uzlaşmaya varılamaz. Şimdi okur, başına gelen sıkıntıların, moralini bozan şeylerin, aşman gereken engellerin şeylerin tamamına sorun diyebiliriz. Keşke olmasa, keşke daha rahat yaşasak diyorsunuz, ama ne yazık ki sorunsuz bir yaşantı söz konusu değildir. Hatta okur sana şöyle söyliyim, hayat zaten sorunla ve bu sorunların çözümleridir. Sorun yaşayacaksın, bundan kaçış yok. Sorun yaşamak veya yaşamamak bir meziyet değil, ama şu meziyet mesela, sorunun kaynağını tespit edip çözmek.

↪️ iki temel sorunu var insanlığın;adaletsizlik ve anlamsızlık. Birine karşı ‘hukuk’u bulduk, diğerine karşı ‘sanatı’ ama insanlar ne ‘hukuk’a ulaşabildi ne sanat insanlara…

↪️ Eğer bir problem geliyor da, çözümünü getiremiyorsan; Siz de bu problemin bir parçasını oluşturuyorsunuz demektir.

↪️ Amerikalı kadın gazeteci,

Atatürk’e;- işlerinizde nasıl başarılı oluyorsunuz?.. diye sormuş aldığı

cevap;- Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem. O işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş zaten kendi kendine yürür.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara