Resimde 2024 rakamları var.

Yeni Bir Yıl 2024

Selam bu yazıya denk gelen sevgili okuyucu; yeni yıla çok az zaman kaldığına göre yılın son yazısını bari atayım dedim. yeni yıl yeni umutlar” gibi klişe cümleler kurmaya gelmedim buraya. bu yıl kendinize bir iyilik yapın ve hayatınızda gereksiz olduğunu düşündüğünüz , zaman kaybı olduğunu hissettiğiniz ama ondan bir türlü kurtulamadığınız durumlardan ve kişilerden kurtulun! seni mutlu eden , yaptığın da keyif aldığın şeyleri hayatının merkezi haline getirmeyi dene. mutlu olmaya hepimizin ihtiyacı var. her zaman her şey yolunda gidecek diye bir şey yok.” böyle olması gerekiyormuş , kader ….”  hayıflanın diye bunları söylemiyorum.  bırakın bu şekilde kalsınlar. sen bu olumsuzluktan kendine ne katabildin, bundan ne ders çıkardın  buna bakmayı dene sevgili okuyucu.

Yılbaşı hazırlıkları çoktan başladı. Pek çoğumuz sevdiklerimizle güzel bir yılbaşı organizasyonu için planlar yapıyor. Kimilerimiz o gece çalıştığı için planlara dahil olamıyor. Pek çok işletme yılbaşı paketleri, indirimleri düzenliyor, özel menüler oluşturuyor. Caddeler, vitrinler süsleniyor, konseptler değişiyor, hiç inanmasak da bir “yeni yıl heyecanı” hepimizi sarıyor. Kimi son dakikacı, kimi protesto edip, erkenden yatanlardan. Öyle ya da böyle yılbaşı gecesini aklından geçirmeyen yok, eminiz.

İnsanların yeni yılı bu kadar coşkuyla karşılamasının en büyük sebeplerinden bir tanesi yeni yılın tüm yaşanan kötü anıların silinmesine, tüm olumsuzlukların yok olmasına, hayallerin gerçeğe dönüşmesine yardımcı olacağına dair olan inanç. Saat 12’den sonra yeni bir hayatın başlayacağı umudu, yeni bir “ben” yaratma motivasyonun ortaya çıkması beklentisi o günü bu kadar özel kılar. Tüm dünyada neşeyle, coşkuyla karşılanır yeni yıl. Yeni yıl monoton sıkıntılı bir yaşam içinde mücadele verirken eğlenmek, kutlamak için bir bahanedir de aynı zamanda ve tabii uzun zamandır birbirlerine hediye almayan insanların birbirlerine hediye alması için bir neden, uzun zamandır birbirlerini görmeyen akrabalar, dostlar, aileler için bir araya gelmek için bir sebep.

Hepinize başkalarının istek ve beklentilerinden bağımsız, kendinizi tanıyabileceğiniz, kendinizi gerçekleştirebileceğiniz, sevdiklerinizle daha sık zaman geçirebileceğiniz, daha çok eğlenebileceğiniz, özel bir günü beklemeden daha çok hediye alabileceğiniz, her güne umutla başlayabileceğiniz, her anın kıymetini bilerek hayatı ertelemeyeceğiniz bir sene, bir yaşam diliyorum. Nerede olmayı düşlüyorsan şuan orada olman dileğiyle bu yazıyı bitiriyorum. 

Mutlu yıllar! ❤️️

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara