Neden Blog Yazarı oldum

Blog yazarlığına başladığım ândan itibaren kendimi daha iyi tanımaya başladım. Görüşlerim, düşüncelerim ve fikirlerim tamamen değişti. Hedeflerimi ve planlarımı tamamen üzgün kiraz sitesi üzerine kurdum. Hayal ettiklerimin gerçekleştirmenin tek yolu devam etmek olduğunu biliyorum. Duygularım ve hislerim bu sayede yanii yazarken kontrol altına aldım. Renkli ve muhteşem bir dünyaya adım attım. (Blogları diyorum eğlenceli ve muazzam yazarları ) İçerik oluşturmak için saatlerce düşünmek ve tam yazarken kelimelerin dağılması gibi ufak tefek sorunlar tabii ki yaşıyoruz. Bazen de kelimelerin bir anda dökülüp muazzam esrarengiz olağanüstü bir yazı olduğunu fark ediyoruz. Bazen de fikir alışverişinde bulunuyor ya da ilham perilerinin gelmesi bekliyoruz. Yazılarımızı ve içeriklerimizi yazarken aklımızdaki soru şu oluyor. “Gerçekten ben beğendim mi?” sonuçta beğenmediğim bir yazıyı ve içeriği paylaşmak istemem. Görseller bizim için en önemli faktör ve detaydır, bir yazı için yüzlerce görsel araştırır. En iyisini bulmaya çalışırız. Pekala başka ne önemli olabilir tabii ki başlık dediğinizi duyar gibiyim. Başlık önemli faktörlerden biri dikkat çekici ve etkili bir başlık olmalı. Başka bizim için neler önemli giriş cümleleri. Bir giriş cümlesi siz okuyucular için önemli bir detay. Giriş cümlesi ile bu yazının okunup, okunmayacağına karar verirsiniz. Başka , evet aklıma geldi yaptığınız yoruma cevap alabilmek siz okuyucular için çok önemli. Bu da yazarın sizinle ilgilenmesi ve onu daha iyi tanımanıza sağlar.

Blog yazarlığı konusunda kararlı iseniz, yazarlığa adım attığınızda öncelikle bildiğiniz, sevdiğiniz ve başkalarının da bilmesinde fayda olacağını düşündüğünüz konularla başlayabilirsiniz. Yazdığınız yazı bilgi içermelidir, verileri sıralamaktan ziyade okuyucunun istediği biraz da sonuç odaklı saf ve kullanılabilen bilgidir.Günümüzde yaklaşık dört milyarın biraz üzerinde internet kullanıcısı var. İnternet kullanıcılarının yaklaşık üç buçuk milyarına yakın kısmının ise sosyal medya hesabı kullanıyor. Kaliteli içerik ürettiğiniz zaman bir kısım internet kullanıcıları yazılarınızı okuyacaktır. İstenen ise zaten budur.

❗️ Yazılarda en sık rastlanan hatalardan biri de tekrara düşmektir. Cümle içinde hatta paragraf içinde aynı kelimenin gerçekten zorunlu olmadıkça tekrar kullanılmaması da önemlidir.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Myvslr
Myvslr Yanıtla
- 4:59 pm

Başlama sebebinizi çok güzel anlatmışsınız:) Ben de yeni bir blogerım. Blogumda deneme yazıları ve öykülerimi paylaşıyorum. Ziyaret etmek isterseniz bloguma beklerim:)

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 8:44 pm

    Yorumunuz için teşekkür ederim. Hoşgeldiniz blog dünyasına.. farklı ve renkli bir çok blog yazarı ile tanışacaksınız..🤗

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara