Bir kadın dağın tepesinde. Modern dünyada macera yaşamanın imkansızlığı yoktur.

Modern Dünyada Macera.

Merhaba güzel okuyucu kitlem hoş geldiniz bugün sizlere modern dünyada macera yaşamanın imkansızlığından bahsedeceğim. Macera konusu aslında yeni değil. İnsan var olduğundan beri mutluluk ve macera aramış. Ama bu dönem mutluluk ve macera üzerine sadece felsefi sohbetlerin değil aynı zamanda bilimsel araştırmaların da yapıldığı en yoğun dönemlerden. Mutluluk arayışının yükselmesi pek de şaşırtıcı değil. Çalışanlar mutsuz. İş dünyası günümüz beklentilerini karşılayamıyor. Savaşlar, politik ve ekonomik istikrarsızlık, işsizlik, değerlerin çöküşü, karakter erozyonu ve benzeri bir dolu sorun insanı hayatın anlamını daha yoğun aramaya itti. Anti depresan haplarının kullanımı ciddi oranda arttı. Toplumun ruh sağlığı ise her geçen gün biraz daha bozuluyor. Bu gibi dönemlerde mutlu olma ihtiyacı doğal olarak yükseliyor. Her ne kadar mutluluk aramakla bulunmasa da.

Macera yaşamanın zamanı.

Bazıları güzel yazılar yazmak, hikayeler biriktirmek için yola çıkmış bazıları da macera yaşamak, fark yaratmak için… Hava yolu, trenler, gemiler ve hatta zeplinler bile sığdırmışlar tüm yolculuklarına. Belki de modern dünyada macera yaşamanın imkansızlığı yoktur.

O ân geldiğinde.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (4 yorum)
Onur
Onur Yanıtla
- 11:07 am

Evet haklısın günümüz itibariyle mutlu olmak biraz zor daha doğrusu bizler mutlu olmayı unutmuşuz. Hatırlamıyoruz bile. Hakkımızda hayırlısı. Çok güzel değinmişsiniz.✏️✏️🙂

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 12:20 pm

  Günümüz dünyasında simülasyon oyunun içindeyiz gibi bir his var. Oyun ne zaman bitecek diye bekliyoruz.

Hurda fiyatları İstanbul
Hurda fiyatları İstanbul Yanıtla
- 7:12 pm

Emeğinize sağlık teşekkür ederim

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 8:23 pm

  Teşekkür ederim yorumunuz değerli..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara