Kişisel Blog Yazarı Olmak

Kişisel blog türü günümüzde oldukça popüler bir tür. Bu popülerliği doğal olarak hak ediyor. Çünkü insanların kendi duygu ve düşüncelerini samimi bir şekilde belirttikleri bir blog türü. Kişisel Blog Tanımı Çevrimiçi ortamda kişisel olarak oluşturulan ve bir odağı olan blog türüdür. Yazarın bir nevi günlüğü gibidir lakin günlükten fazlası vardır. Çünkü blog yazılarına okur yorumları gelir ve bu şekilde yazar ile okur iletişim kurar. Bu tür, bloglar içerisinde en fazla tercih edilendir. Kişisel blogları aslında diğer site türlerinden ayıran en önemli özelliği içeriği ve konusudur. Aynı zamanda işin içinde üslup da vardır. Okurlar ne bir haber yazısı gibi resmi ne de bir kurumsal siteye ait bir yazıymış gibi sıkıcı yazılar okumak isterler. Bireysel bir üslupla, sanki karşısındaki ile konuşuyormuşçasına samimiyet kokan cümleler blog okurlarının istediği şeydir.Bir kitap düşünün ve bu kitabın her sayfasında çeşitli pis lekeler olduğunu hayal edin. Fakat kitap içeriği çok değerli. Belki de siz, içeriği çok değerli olmasına rağmen bir satır okumadan kitaptan el çekeceksiniz. Çünkü çok kirli ve pislenmiş. İşte aynı bunun gibi, blog teması da çok önem arz ediyor. Sitenizdeki yazılar çok güzel olabilir ama temayı beğenmeyen bir okur, yazınızı bile incelemeden sitenizden ayrılabilir.

Kişisel Blog, kişilerin kendi duygu ve düşüncelerini paylaştığı, kendisine özel bir web sitesidir. İnsanların gerek günlük yaşantıları, gerek merak duyduğu konular, gerekse teknik bilgi paylaşmak için kullandığı bir açık alandır. Yazı yazmayı ve paylaşmayı seven insanlar bloglarında kendilerine ait fikirler, ilgi duydukları alanlar, eğitimler gibi oldukça farklı konuları ele alabilirler. Kişisel blogdaki temel kavram odağın yazarın kendisi olmasıdır. Bloğun esas konusu yazarın kendini ifade ettiği ve kişisel fikirlerini aktarmasıdır. Birine ulaşmak için öncelikle doğru ortamı seçmek önemlidir. Günümüzde en iyi bilgi değişim ortamının internet olduğu kabul edilir.

Yazılarınızı, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarınız üzerinden de paylaşarak, sosyal ağlardaki gücünüzü arttırabilirsiniz.Aynı şekilde bir kişisel blog, kendi işinizi pazarlamak ya da güçlü yönlerinizi tanıtmak için de harika bir ortamdır.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara