Resimde bir adam ve iki el var ip var. Karışık duygularım.

Karışık Duygularım.

Karışık duygularım var benim. 5 dk önce mutluyken 5 dk sonra ağlayabilirim. Dans edebilirim sonra çığlıklar atabirim içimden. Birilerine gülümserken birilerine kin tutabilirim aynı anda. Geçmişi düşünüp pişman olabilirim. Geleceği düşünüp hayal kurabilirim aynı anda. Özlem çekebilirim birisine karşı. Diğer yandan da bir başkasını bekleyebilirim. Hayatıma girsin diye. Gün boyunca kendimi yorgun, bitkin, tükenmiş hissedebilirim. Öbür gün enerjik, dinamik, eğlenceli olabilirim. Bazen gündüzüm kapkara gecelerim aydınlık oluyor benim. Şu an ne mi? Hissediyorum hiçbir şey hissetmiyorum.

” Tükenmişlik sendromu “

Sanki bir döngünün içindeyim. Sadece huzur ve müzik istiyorum. Feryadımın bitmesini istiyorum. Ben bu içinde bulunduğum bataklıktan kurtulmak istiyorum. Ben karşımda beni anlayan insanlar görmek istiyorum. İçimdeki her şey bitti ne yaşama sevincim kaldı ne de bir hayalim, yok oldu. Beni yordular bee insanlar, arkadaşlarım, toplum yordu beni.

Benim hayatla kavgam bitti. Çok sert tokat yedim hâlâ ayağa kalkamadım. Yıkıldığım yerdeyim hâlâ gelen vuruyor giden vuruyor tekmeyi. Kafam hafif dumanlı biraz. Neden bu dünyadayım mevzusunu çözemedim daha. Aslında ben suçluyum gerçekten zayıf olmasaydım. Güçsüz olmasaydım. Kazanırdım her şey rağmen. Duygularım karışık işte benim. Yardıma muhtaç birisiyim birinin beni dinlemesine ihtiyacım var. Tanımadığım birisinin yanında tüm gözyaşlarımı dökmek istiyorum. Çünkü içten içe yok oluyorum. Yavaş yavaş ölüyorum her gün. Kaybediyorum kendimi her bir düşüncemi. Bu yol bana çok uzun. Aslında dün bir şey öğrendim kendi hakkımda “Tükenmişlik Sendromu” yakalandım. Yavaş ve sinsi bir şekilde ilerlemesi nedeniyle tükenmişlik sendromu yaşayan hastaların birçoğu muayene için sağlık kuruluşlarına başvurmaya gerek duymaz. Dünya genelinde pek çok kişi zorlu yaşam koşulları ile mücadele etmek durumunda olduğundan bu duygular hayatın normal bir parçası ve kaçınılmaz bir durum olarak görülebilir. Bu da hastalığın fark edilmesini zorlaştıran etmenler arasında yer alır. Hastalık tedavi edilmedikçe, mevcut yaşam koşulları ve stres devam ettikçe hastalığın şiddeti de artar ve belirgin semptomlar ortaya çıkmaya başlarmış.

 Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Bages
Bages Yanıtla
- 9:32 am

İlk okuduğum yazın karışık duyguların. Neler yaşadın neler yazdın bilmiyorum bile. Şimdi diğer yazılarına bakacağım kalemin çok iyi ama hissettiklerine, cümlelerine ve kırıklıklarına buruldum. Beni bu şeylerin içinden önce dostluk çıkardı ve önümü gördüm sonra aşk geldi ve her şey düzeldi. Sana en azından belki fikirlerimi aktaracak kadar dost olabilirim. Hem tanımadığın bir dost canını yakamaz değil mi? Belki bir gün aydınlığa çıktığında aşk kapını çalar ve her şey yoluna girer. O zaman da beraberinde bir umut yazısı yazarsın ve bu sefer bambaşka bir yorum yaparım.

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 1:25 pm

    Yorumunuz beni etkiledi ve sevindirdi. Gelecek bana bize umarım umut getirir. Belki bugün belkide yarın hayallerimiz gerçeğimiz olur. Teşekkürler 🤗

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara