İnsan Olmak Tuhaftır

Bazen ne yaparsanız yapın ne geçmişi nede geleceği değiştirebilirsiniz. İnsan anlamadı kelimelerin gücünü. Çok tuhaftır ama insan insanı anlamadı hatta en kötüsü insan kendini anlamadı.

Ne yapıyorsun bilmiyorum şu ân. Kimin penceresinden bakıyorsun ve kiminlesin fark eder mi? Bu azap tek kişilik, tüketiyor beni. Gecelerim uykusuz, gündüzlerim yok oluş. Hayatım kaybedişlere zar atıyor. Tutunacağım tek şey hayal kırıklıklarım bu sıralar. Açıkçası bir bitişteyim bildiğin yolun sonu. Tünelin ucunda bir ışık yok! Sadece karanlık ve aşağıya düşüş var. Zaman yetersiz ben çaresiz. Kalakaldım soğuk bir kış sabahına. Seni arar ruhum yıldızlarda kaybolur gider güneşin doğuşuyla.. Yetişemem kaybolan mutluluğumun peşinden. Belki bir daha asla eskisi gibi olamam. Ferman verilmiş, urgan hazırdır umarım. Ne bekledik bu treni gelen olur mu diye. Beklediğimiz her trende meğer biriktirdiklerimizi başka trenlerde göndermişiz. Yorgunum sormayın, kazandıklarımızı kaybedişlere oynamışız. Dönmesini beklediklerimizin bizim olanında alıp gideceğini öğrendik. Boş vaatlere kanıp geleceğimizin üzerine çizik attık. En kötüsü ise inandık samimi bulduk. Bilemedik üzerimize toprak atacağını. İyi ve güzel insanlardık biz herkesi öyle zannettik. Yediğimiz kazık ve çelme yanımıza kâr kaldı. İnandık sevdaya bilemedik kanattığını. Umursadık her şeye rağmen, anlayamadık yapacağı her bir kahpeliğe yer aradığını. Ekmeğimizi bölüştük, bilemedik dost mu? Düşman mı? Sürüklendik kimsesizliğe öylece. Öğrendik dedikçe ders devam etti hayatımız çilekeş umutlarımız ise elveda dedi. Kimi hayatımıza aldıysak hançerledi sırtımızdan. Yeşermedi filizlerimiz, kurudu topraklarımız sahte gözyaşları ile. Siyah aşık oldu beyaza, beyaz siyaha sırf siyah olduğu için yol verdi.

Sonralara bırakılan hikayeler ya parçalanmış ya da yarım kalmış hayatlar olarak kalır öylece. Beklemedik elvedalar ise devasa yıkım ve enkaz bırakır geride. Olmayacak hayaller peşinde koşan her bir insan tepetaklak düşer kıçının üstüne. Yazılan her şiirin perde arkasında bir çaresizlik yatar aslında. Yazılan her aşk romanında bir beklenti vardır. Kendi sonumuzu ve karanlığımızı yaptığımız tercihlerin sonucu olarak biz getiririz. Gençliğimizi heba ettik, yaşlılığımızı bari pişmanlık içinde geçirmeyelim.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara