Masanın üstünde kalem,kağıt,yapıştırıcı var. Sanki hobi nedir? Ki

Hobi Nedir Gerçekten?

Hobi nedir gerçekten

Evet, bugün iş başvurusu yaptım. Ve önüme bir kaç sayfalık sorular verdiler. Hepsi saçma sapan sorulardan ibaretti. İşle ilgisi bile yoktu. Benimde aklıma şu geldi. Neden bununla ilgili bir şey yazmıyorum. Hobi gerçekten nedir tüm sorularınız cevabı olacak, harika bilgiler vereceğim Şimdi başlayalım;

Hobilerin ne olduğu genel anlamda hep yanlış anlaşılmış şeylerden biri olup, yanıtını da en sallayarak verdiğimiz şeydir. Hobileriniz nelerdir, diye bir soru gelir. Cevabın altına vurup, saymadığımız şey bırakmayız, hayatımızda üç-beş kez yaptığımız ne var ise tüm bunlar hobimiz olmuştur. Oysa hobi uğraş ister, emek ister… Hepimizin iş hayatı dışında vaktini harcadığı, emek verdiği şeydir hobiler. Aslında hobi insana yaşadığını hissettiren eylemdir. Aslına bakarsak hobi denen şey oldukça yanlış anlaşılan, zira sınırı olan sayıda insanın sahip olduğu aktivite. Hobi nedir? insanı disipline eden, bireyin üstüne vakit harcanması gereken, bolca miktarda tutku içeren, sabır meselesi haline gelebilen, ciddi motivasyon ve konsantrasyon gerektiren bir şey aslına bakarsak. Hobi adamın kafasını dağıtmasına destek olabilir, kişiye değişik bakış açıları kazandırabilir hatta para da kazandırabilir. Ne kadar fazlaca hobiniz var ise, o denli zenginsiniz derler. Fakat mevzu ne vakit hobilerden açılsa , ya zamanımız yoktur yahut paramız. Ama söylemek isterim ki her insana minimum bir hobi gerekir. Hepimiz benliğini bazı zamanlar yaşamalı. Bu manada işinizin haricinde sizi alıp görülecek uğraştır. Duygusal bakımdan olgunluk, zeka seviyesi ve ayırt edici şahsi özellikleriniz ile endeksli uğraş. Çünkü insanlar kendi arzularıyla hobi seçimini yaparlar. Paralel olarak arkadaş seçimi de aynı halde gelişir. Bir hobi hiçbir zaman bir görev değildir. Kişinin karakterini tamamlayan ve artıran anlatım biçimidir. Kafayı boşaltmak için yapılabilecek en iyi şey. Bir başka deyişle olumsuz düşünce imha aracı… Hobiler, gündelik koşturmaca hayatımızda, ruhumuzun nefes alma durakları… Boş zamanlarında bireyin kendi keyfi zevki ve mutluluğu için yapmak istediği, genelde kişisel bazen de sosyal aktivitelerdir. Yükümlülük yoktur fakat yapma isteği, yapınca duyulacak hissi sevme durumu vardır… Hobi ya bu, zevk içindir işte… Kendini iyi hissetmek içindir… Kafa dağıtmak, mecburi ve karmaşık düşüncelerden uzaklaşmak içindir.. insanların can sıkıntısı içine düşmesini engelleyen, isten arda kalan zamanlarını verimli geçirmesini sağlayan aktivitelerdir. Özellikle yoğun ve stresli bir yaşamınız var ise kendinize hobi edinerek bir iyilik yapmalısınız. Boş zamanlarda da bir şeyler öğrenmek, zamanı kaliteli geçirmek, bir ihtimal bir şeyler üretmek kişilere kendisini iyi hissettirecektir. Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (6 yorum)
Sosyal cafe
Sosyal cafe Yanıtla
- 8:31 pm

Koşuşturmadan bir hobi edinme olayımız pek olmuyo..Şu web site işini uğraş olarak yapıyorum.Hobi gibi diyelim.İlk 2007 lerde trgg uzanılı bir site vardı.Sonra iki blogger.SOnra iki website.SOnra bu 😀 yazmak hoşuma gidiyor.Okumak hoşuma gidiyor.Önceki siteler mi noldu..Hayat telaşı ile çöp oldu gitti.Pandemide gene depreşti duygular..Devam..

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 9:08 pm

  Hayat telaşımızda zaman olmuyor ki! Şartlar bize göre değil.

   Sosyal cafe
   Sosyal cafe Yanıtla
   - 11:34 pm

   Aynen..Hayat telaşı bizi zevklerimizden alıkoyuyor.

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 1:31 pm

    Yapmak istesek bile sistem bizi dışarı atıyor.

Onanim
Onanim Yanıtla
- 1:51 pm

Kalemine sağlık bizi bilgi lendirdin için

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 1:54 pm

  Teşekkürler 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara