Resimde bir diktola var. Blog yazarı günlük.

Blog Yazarı Günlük

Bugün Internet’te takılırken birkaç sitede Blog yazarı nedir? Ne yazar? Falan filan yazılarını okudum. Neredeyse birçok kişi aynı gözlemlenmiş blogları. Blog yazarı bana göre içtenlikle içeriğini yazar. Okuyucularına benim düşüncelerimle, yazılarımla bakın olanlara der. Yazmak basit bir kavram değil, yazmak için mürekkep vardır ama o kelimeleri dökecek bir kağıdı yoktur. Burada demek istediğim şeyi ancak gerçek blog yazarları anlayabilir. Biz isteriz ki birileri 2 dk olsa bile hayatına dokunalım. Okuyucularımızın kaçabileceği, dinlenebileceği, global bir ev olmak istiyoruz. Bizler yazarken insanların ruhuna dokunabilmek, onları anlamak üzerine yazarız. Okuyucularımıza özenle, titizlikle onları düşünerek yazarız. Diğer blog yazarlarıyla fikir alışverişinde bulunuruz. Ve birbirimizi destekleriz. Blog yazarı kendisi için yazmalıdır önce, sonra başkaları için. Aslında böyle başlıyoruz ilk başta yayınlarımıza. Sonrasında diğer blog sitelerin dikkatini çekiyoruz. Ve sonunda siz güzel insanlar buraya gelip vakit geçiriyorsun. Belki işten eve dönerken otobüste okuyorsunuz, belki de evde bir kahve yapayım da birkaç blog okuyayım diyorsunuz. Günlük stresten kendinizi biraz uzaklaştırmak için. Aslında biz blogları şöyle de değerlendirebilirsiniz. Gizli saklı sigara içmek gibi, Kimsenin bilmediği, belki de okumadığı karalama defteri. Bilgi ve fikirlerin paylaştıkça değerlendiği, geliştiği ve biçimlendiğine inanan birisi olarak, yeri geldiğinde derlenmiş bilgilerimi, yeri geldiğinde de olgunlaşmaya ihtiyacı olan düşüncelerimi yazıya dökmenin mutlaka birilerine fayda sağlayacağını düşünüyorum. Blog yazarları 3 tür benim için, •insanın içinde zaman zaman alevlenen duyguyu dışa vurum ihtiyacı için güzel bir çözümdür.

•kimi kendi derdini anlatır, kimi bir başkasına mesaj vermek peşindedir,

•bazıları ise cidden bir hobisi veya uzmanlık alanı hakkında yazar ki bu en faydalısıdır.

Nasıl ki geçmişte, küçük büyük herkesin yastığının altında günlük bulunuyor, her gece uyumadan evvel, kimileri mektup uzunluğunda, içinden nasıl geliyorsa kelimelere döküyor, yastık altındaki gizliliği en yüksek düzeyde bu defterlerin içine döküyordu hatırlasanıza. İçten içe keşke birisi gelip okusa dediğiniz o günlük tutmalar. Aslında gerçek bir blog yazarı sitesinin okunup okunmamasını kafaya takmamasını gerektiğini düşünüyorum. Çünkü mümkün olduğu sürece yazmak istiyorum çünkü yazmayı seviyorum.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (4 yorum)
Mutluluk Bulutu
Mutluluk Bulutu Yanıtla
- 4:06 am

Harika anlatmışsın, yazılarını okumayı çok seviyorum 🍒💖

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 9:45 pm

  Teşekkür ederim. 🍒🍒

hürpost
hürpost Yanıtla
- 10:44 am

Maalesef artık insanlar biraz tembelleşti okumayı pek sevmiyor. Daha çok sesli videolar izliyorlar buda blogları biraz geri planda bırakıyor. Ama güzel ifade etmişsiniz teşekkürler.

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Yanıtla
  - 11:13 am

  Aslında insanlar daha farklı, ilginç içerikler görmek istiyorlar. İnsanların penceresinden bakmak gerek..🍒🍒

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara