Gelecekteki Bana Mektup

Gelecekteki ben bu yazıyı sana yazıyorum. Öncelikle bir ayna alıp önce o suratına bak. Zaman bizi ne kadar değiştirmiş, nerden nereye gelmişiz farkında mısın? Neleri başarmışız dön bak geriye, kazanmak için verdiğimiz çetin mücadeleri hatırladın mı? Ya da önümüze çıkan fırsatları göremediğimize rağmen başardığımızı. Her şeye rağmen güçlü çıktık kendi bataklığımızdan.

Kendimize örmüş olduğumuz kalın duvarlı kalemizi sonunda yıktık. Anlasana işte bir labirent vardı çıkamıyorduk oradan artık o labirent yok. Bunun dışında şu anda zor bir süreçten geçtiğini biliyorum. Ama hep demez misin sen insan hayatı inişli çıkışlıdır diye. Bir bakmışsın, bir zafer daha, bir bakmışsın yine bir tecrübe kazanmışın. Yani hayat işte anlıyor musun? O yüzden rahat ol, inanıyorum ki güzel günler de olacak, acı günler de. Yaşanacak çok şey var yani.

Ama bilirim ben seni, ille de zorlaştırırsın şartları. Üstelik zamanında o kadar söylememe rağmen yine dinlemez bildiğini yaparsın. Napim senin hayatın senin kararın, böyle devam et bu sayede gelecekte mükemmel bir hayatımız olacak . Zaman zaman kendine kızdığını biliyorum. Hangi insan kızmaz ki? Zaten hiç kızmıyorsan bir sıkıntı var demektir. Kendini ego çukurunda bulan bencil bir insan falan olursun aman diyeyim dikkat et. Sen yine ara sıra da olsa, kendi yaptıklarını sorgula empati falan kur. Böyle şeyler önemli biliyorsun. Bunları sana geçmişten yazıyorum. Hatta tam olarak 19.05.2023 – 13.15 den… Öyle hüzünlenip de oku diye yazmıyorum. Biliyorum yumuşak, üzülen salak bir kalbin var senin. Yukarıda da zaten her şeyi bildiğin gibi yapmaya devam et diye bu yüzden söyledim. Sıkılırsan, hani olur da kendini köşeye sıkışmış, çaresiz falan hissedersen ne yapman gerektiğini biliyorsun. Yazmaya, çizmeye veya karalamaya devam et. İyi geliyor ruhuna biliyorum. Önündeki 10 yıl senin için çok büyük değişimlere gebe olacak. Zaten bunun farkında olduğunu biliyorum. Eğer olur da 10 yıl sonra bu yazıyı okuyacak olursan kendi kendine tekrar bak. Geçmişteki senle gelecekteki seni kıyaslamayı ihmal etme. Biliyorum bu satırlar arasında belki de kıyasa değer bir şey yok diyeceksin ama, yine de bir şeyler çıkaracağına eminim. Özellikle son bir kaç yıldır benimsemiş olduğun ”her zaman bir yol vardır ” sözünü yeniden hatırla ve doğru bir karar olup olmadığını yeniden değerlendir. Ciğerlerinin sigaraya daha fazla dayanabileceğini sanmıyorum. Bu yüzden sana sağlığına dikkat et demeyeceğim. Çünkü biliyorum bu gibi durumlarda özellikle kendi kaderini çizme konusunda hep kendi kararlarını verdin. Şimdilik söylemek istediklerim bu kadar. Bir akşam umarım yine parmakların klavyede ve yine harika bir yazı ortaya koyacağına eminim. Bir gün yine buraya gelip bu yazdıklarını tekrar okursun. Güzel yaşa, güzel sev, mütevazi ol ve sağlıcakla kal.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara