Bu Yeni Hikâyede

Ben bu hikâyede kalbi taşlaşmış biri değilim. Bu yeni hikâyede ben mükemmel yazar olma yolunda ilerleyen basit birisiyim. Yazdıkça şekilleniyor hikâyem, canımı yakan, beni aşağıya doğru çeken insanlardan kaçtım. Kendi hikayemin kahramanı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum. Ben sürekli yazdıkça geçmişim de geride kalıyor, tıpkı bir yılanın deri değiştirmesi gibi. Kurtuluyorum geçmişimden sadece şimdi ki zamanda ânı mükemmel ve muazzam yaşıyorum. Hayatımdaki çoğu insanı yeniden yaratıp yazıyorum aslında, İlk Blog yazımı yazana kadar gerçek anlamda bir yazı kaleme almamıştım. Hep yazmak aklımdaydı ama benimde herkesin kendisine sorduğu o klasik sorularım vardı; a- kim okuyacak? b- neden okusunlar? c-iyi yazmaktan çok uzağım.

“İnsan fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanların gelmesini… Fırsatlar bekler, insanlar bekler; kazanan hep mazeret olur.” Paulo Coelho.

Buradan büyük bir parantez açmak istiyorum. Benim uzun zaman takılıp kaldığım a, b, c maddelerini unutun artık. Onlar eski dünyanın kurallarıydı ve artık geçerliliğini yitirdi. Benim yaptığım ertelemek hatasını da yapmamaya çalışın. Ve eğer ertelediyseniz de asla geç değildir, istediğiniz zaman yeniden başlayabilirsiniz. Kişisel sanatınızı zaten biliyorsunuzdur ama muhtemelen onu insanlardan saklamayı seçiyorsunuzdur. Sanatınız ve yaratıcılığınız kadar önemli olan başka bir nokta ise kişisel kilitlerinizi açmanız ve ileriye doğru bir adım atmanızdır. O ilk adımdan sonrası kendiliğinden gelecektir.

Son yıllarda kariyer anlamında en büyük mutluluğumu veya başarımı soran olursa Blog yazılarım ve içerik üretimimden bahsediyorum ah aksi bir fantastik roman yazdığımı ve tüm kitap sitelerinde olduğunu söylemeyi unuttum. Yazı yazmak hem kendimi keşfetmemi sağlarken hem de dijital dünyanın sınırsızlığını deneyimlememi sağladı. Bundan sonra yapmam gerekeni biliyorum; daha iyi yazmak ve içerik üretmekten asla vazgeçmemek.

“Birinin sana bir şey yapamazsın demesine izin verme. Hatta benim bile. Bir hayalin varsa onu koruman gerek. İnsanlar bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler. Bir hayalin varsa onu zorla al.”

Sanırım hep en sevilen, en çok okunan yazılarım, yaşadığım tecrübelerimi ve hatalarımı yazdığım kişisel yazılar oldu. İçimi döktüğüm, bazen isyan ettiğim, bazen yoğun duygularımı paylaştığım bu yazılar, okuyanların kendilerinden parçalar bulup benimle yakınlık kurmasını sağladı. Yazmaya sürekli devam edeceğim..🤗

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Myvslr
Myvslr Yanıtla
- 5:42 pm

Çok güzel ifadelerle anlatmışsınız, yazmaya devam edin sevgiler:)

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 10:06 pm

    Teşekkür ederim yorumunuz bana moral oldu..😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara