Resimde masanın üstünde bir yazı var. Blog yazmak bize ne kazandırır.

Blog Yazmak Bize Ne Kazandırır

🟤 Blog yazmak bize ne kazandırır? Diyorsanız doğru yerdesiniz..

1)Bilginizi artırır
Bir blogunuz var ve burada ziyaretçilerinizi belirlediğiniz konunda bilgilendirmek istiyorsunuz.Bunun için iyi bir araştırma yapıp konuyu öncelikli olarak sizin iyi bir şekilde bilmeniz gerekecek.Ve bildiklerinizi okuyuculara aktardığınızda bildiğiniz konuyu pekiştirerek hafızanızda kalıcı olmasını sağlayacaksınız.Her yazdığınız yeni yazı bilgi dağarcığınızı artıracaktır.Yazdığınız şey artık tamamen sizin malınız olacak ve insanlar yeni bir şey öğrendiğinde adres olarak sizin sitenizi hatırlayacaktır.

2)İyi bir yazar olmanızı sağlar
Sanırım çoğu şair ve yazar mutlaka hayatının bir kısmında günlük yazmıştır.Siz de blogunuzda yazarak biraz günlük kullanım dilinden kurtulup daha özene bezene hazırlanmış kelimeleri bilgi dağarcığınıza ekleyeceksiniz.Ayrıca bildiğiniz şeyleri karşınızdaki insanlara daha etkili bir şekilde aktararak ifade gücünüzü artırmış olacaksınız.

3)Güçlü bir ağa sahip olursunuz
Bilgilerinizi okuyucularınızla paylaşarak günden güne daha fazla okuyucuya hitap edeceksiniz.Beğenilen bir yazar olduğunuzda takipçi sayınız günden güne artacak ve internet aleminde güçlü bir takipçi potansiyeline sahip olacaksınız.

🟢 İnternet hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hemen hemen her konuda aranılan her bilgiye internetin geniş kapsamı içerisinde ulaşılabiliyor. Kişiler mesleki ya da ilgi duydukları konularda bilgilerini aktarıyor. Bu tür bilgi aktarımlarının yapıldığı mecralardan biri de blog olarak adlandırılıyor. 

🔵 Blog sayfanızla ilgili hem kısa hem de uzun vadeli hedefleriniz olmalı. Ulaşmak istediğiniz kitleyi ve bu kitle ile nasıl bir bağ kurmak istediğinizi belirlemeli, daha sonra bu amaca ulaşmanıza sağlayacak türden içerikler paylaşmalısınız.

  • Sayfanızda mutlaka güncel konulara yer vermelisiniz. Güncellik, blog sayfanızın temasıyla alakalı güncel konuları takip edip bunları paylaşmanın yanı sıra hitap ettiğiniz kitle ile ilgili güncel konuları da takip etmenizi gerektirir.
  • Blog sayfası yazarken süreklilik önemlidir. Düzenli olarak içerik oluşturmanız ve hedef kitlenize yeni değerler katmanız gerekir. İnsanlar blog sayfanıza girdiklerinde sürekli güncel paylaşımlarla karşılaştıkları zaman sayfanızın devamlı takipçisi olurlar.
  • Sayfanızda özgün konular ve yazılar paylaşmalısınız. Böylece hedef kitlenize bir katma değer sağlamış olursunuz. Blogunuzda hangi yazılarınızın daha çok dikkat çektiğini tahlil etmeli ve içeriklerinizi bu veriler doğrultusunda güncel tutmalısınız.
Yazar Hakkında
Toplam 269 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara