Resimde ellerin el üstünde olduğunu görüyoruz. Blog tüyoları katılım.

Blog Tüyoları Katılım

Merhabalar öncelikle bugün özellikle yeni blog yazan birisinin benden istenmiş bir yazıyı yazmaya karar verdim. Bu yazıyı henüz blogunu yeni açmış bir blog yazarı özel olarak istedi. Çünkü bir kaç kelimeyle yaptığım açıklamaları yanlış anlamıştı. Bu yüzden detaylı şekilde yazmam gerektiği kanaatindeyim.

Yeni başlamış olan genç bloggerın sorunu” Blogumu nasıl geliştirilebilirim ya da büyütebilirim?

Şimdi benim kişisel olarak kendi bloğumun okunması için neler yaptığımın yazacağım; Sizide ekleyeceğiniz tavsiyeler varsa sevinirim. Keyifli okumalar..

1-Sabırlı Olun:

Öncelikle blog yazmanın sabır işi olduğunu söylemeliyim. Yavaş yavaş ilerler blog yazan kişi. Tabii bir anda popüler olmuş arkadaşlarda mevcut ama kendim adına ben son derece yavaş ilerliyorum.

2-BLOG ZİYARETLERİ YAPIN:

Boş zamanlarınızda mutlaka okuma listenize girip blogları ziyaret edin ve farklı bloglara yorum bırakın. Siz yenisiniz o halde bol bol blog takibi yapıp yorum yapacaksınız ki insanlar blogunuzu ziyaret etsin ve sizi tanısın.Birilerinin size gelmesini bekleyerek zaman kaybetmeyin. Mutlaka katılım sağlamalısınız..

3-Çekiliş Yapın:

Blogunuzda ufak çaplı çekilişler başlatarak hem takipçinizi hemde ziyaret trafiğini arttırabilirsiniz.

4-SOSYAL AĞLAR:

Yazılarınızı mutlaka twitter,facebook,instagram hesaplarınızdan yayınlayın.Ne yazık ki sadece blog yeterli değil hemen her mecrada blogunuzu temsil etmeniz şart!

5-Tasarımınız Güzel Olsun:

Tasarımınız iç açıcı ,sade ve kolay anlaşılır olsun.

6-İMLA KURALI ÖNEMLİ:

Yazılarınızda elinizden geldiğince imla kurallarına dikkat edin.

12-BLOGGER GRUPLARI:

Bloggerlarla olan gruplara katılın zaman zaman instagramda ya da diğer mecralarda tanışan bloggerlar yeni gruplar kurarak bilgi paylaşımı yapıyorlar.Ben bunları hem yeni insanlar tanımak hem de bir şeyler öğrenmek açısından çok faydalı buluyorum.Facebook grupları da var yeni yazılarınızı buralarda yayınlıyarak okuyucu çekebilirsiniz.Yalnız sizde oradaki arkadaşların bloglarına gitmelisiniz onu söylemem gerek. Bu alanda en iyi facebook grupu Blogger Gelişim Hattı..

Küçük bir not; Blogunuza aktif bir katılım olmasını istiyorsanız, yani okuyucuların yorum bırakmasını, içeriklerinizi sosyal ağlarda paylaşmasını, içeriklerinizle ilgili e-postalar göndermesini amaçlıyorsanız sizin de pasif olmamanız gerekiyor. Yorumlara cevap vermek, önerileri/eleştirileri dinlemek ve geri dönüşlerle ilgili değerlendirmelerde bulunmak sizin de okuyucularınızla aktif bir iletişim sürdürdüğünüzü gösterecek ve bu da okuyucuları blog ile daha yakın ilişkiler kurmasını sağlayacaktır.

Evet şu anda aklıma gelenler bu konular eğer atladığım detaylar varsa lütfen sizde eklemler yapın ki yeni arkadaşlara yardımcı olabilelim.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara