Motivasyon Yükseltme Üzerine Alıntılar

Gerçekten ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz varsa, kesinlikle harekete geçeceksiniz…Hayat kendi halinde devam ederken, kendinizi ona teslim etmek ve “böyle gelmiş böyle gider” diyerek mi yolunuza devam etmek istiyorsunuz? Yoksa “ben ne istediğimi biliyorum, bunun için de motivasyon nasıl sağlanır çözüm bulacağım” mı diyorsunuz?İkinci grupta yer almanıza sevindim. Çünkü sizin için motivasyon yükseltme için birbirinden güzel tavsiyelerim var. Hadi motivasyon nasıl sağlanır, istediğiniz hedefe ulaşmak için neler yapabilirsiniz görmek için okumaya devam…Mutlu olmak ve başarıya ulaşmak için motivasyon son derece önemli bir etkendir. Bu yazıda yer verdiğim ipuçları da motivasyonunuzun sürdürülebilirliği için size mutlaka fayda sağlayacaktır. Önemli olan uygulamaya başlamanızdır.Evde vakit geçirdiğiniz zamanları da kendinizi motive etmek adına yapabileceğiniz aktivitelerle değerlendirmeniz mümkün biliyorsunuz değil mi?

Başarı Hikayeleri İlham Verir

Eskiden bu tür bilgilere ulaşmak için en ideal yerler kütüphanelerdi, ancak artık internet gibi engin bir bilgi denizi elinizin altında. İşte internet kullanımını faydalı hale dönüştürmenin yollarından bir tanesi. Ünlü ya da ünsüz pek çok kişinin başarı hikayeleri bulabileceğiniz bir hazineye sahipsiniz! Sizi oldukça şaşırtacak ve bir o kadar da motivasyon yükseltme etkisine sahip hikayeler ve biyografilerle karşılaşacağınıza emin olun.

Motive Eden Filmler ile Sinema Gecesi

Yine bilgisayar ve internet ikilisiyle kısa sürede, motivasyon için pek çok film bulmanız ve hemen liste yapmanız mümkün. Sonrasında da güzel bir arşiv oluşturabilirsiniz. Artık hangi gece hangi filmi izleyeceğiniz size kalmış.

Müzik Ruhun Gıdasıdır

Müzik; her ruh haline hitap edebilen ezgilere sahiptir. Kimi zaman sakinlik ve dinginlik sağlar, kimi zaman da heyecanlandırır ve motive eder. İşte bu yüzden sizi motive edecek bir müzik listesi hazırlayın ve gün içinde mola verdiğiniz zamanlarda o listedeki şarkıları açın ve dinleyin. Gerçekten güzel bir etki yaratacağına emin olun.

Bakış Açınızı Geliştirmek İçin Alıntılar Okuyun

Bu konuyla ilgili şöyle bir örnek vermek istiyorum; bir arı bal yapmak için pek çok çiçeği ziyaret eder ve sonrasında bal ortaya çıkar. İşte sizde bir arı gibi internet veya kitaplarda yer alan alıntılara göz atın, onları okuyun. Size farklı bakış açıları kazandıracaklardır.

Hedefler Güdüleri Harekete Geçirir

Hedefler; başarıyı ve beraberinde mutluluğu getirir. Hedef belirlemek gelişim süreci için oldukça önemlidir. İstediğinizi elde etmek istiyorsanız, onun için hedefler belirlemelisiniz. O hedeflere doğru ilerlerken de sizi motive edecek destek kuvvetleri hayatınıza dahil edin.Çünkü; kimse size her şeyin kolay olacağını söyleyemez, yolunuza çıkacak olan engelleri aşmak için onlara mutlaka ve bir hedefe mutlaka ihtiyacınız olacak.

Beyin Fırtınası ile Kendinizi Özgür Bırakın

Beyin fırtınası kendinizle kalacağınız sakin bir zamanda da yapılabilir, her zaman bir grupla yapılacak diye bir kural yok. O yüzden şimdi üzerini yazılarla doldurabileceğiniz bir kağıt ve bir tane de kalem alın. Televizyon ve telefondan uzak kalarak, kendinizle baş başa kalacağınız bir ortam oluşturun. Şimdi eğlence zamanı! Aklınıza gelen tüm fikirleri o kağıda yazmaya başlayın. Fikirlerinizi özgür bırakın. İş hayatıyla ilgili, sosyal yaşam ya da iş hayatıyla ilgili bütün hedeflerinizi yazın o kağıda.Yazmak istediklerinizin tamamını kağıda yazdığınızdan emin olduktan sonra, artık elinizde bir sürü hedef var. Sırada ise bunların arasından gerçekten yapmak istediklerinize odaklanmak var. İşte o belirleyeceğiniz hedefler, motivasyon yükseltme için sizin destekçileriniz olacak.

Neden O Hedefleri Seçtiniz?

Hedefler sizin destekçileriniz olacaktı değil mi? Ama nasıl?Yapmak istediklerinizi yeniden gözden geçirerek tercihlerinizi yaptınız. Şimdi elinizdeki listede yer alanlar için “Bu hedefi neden seçtim?” Eğer bu soruya hemen bir açıklama yapabiliyorsanız, listenizde kalabilir. Ancak bir cevap veremiyorsanız, o zaman şimdilik listenizde olmasına izin vermeyin. Silin onu listeden. Yolunuza devam edin…Uygulamaya başladığınızda sonuç alacağınız bu tavsiyeler yeni yazılarda sizinle buluşmaya devam edecek. Hayatınıza dahil edip etmemek tamamen sizin tercihiniz. Ama uyguladığınız takdirde de mutlaka hedeflerinize doğru attığınız adımlarınızda fayda sağlayacaklardır. Tüm bunları hayatıma nasıl dahil edebilirim, motivasyon nasıl sağlanır kararsızım, cesaretim yok, motivasyon yükseltme için tek başıma ne yapabilirim diyorsanız, birlikte yola çıkarak hedefinize ya da hedeflerinize daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayabiliriz. Sizin için kullanması en rahat olan iletişim seçeneklerinden bir tanesini kullanarak bana rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara