Kişisel Blog Sahibi İseniz

↪️ Blog sahiplerinin en büyük sorunu budur aslında. Kimi blogundan para kazanmak için yazı yazar, kimi blogu boş kalmasın diye yazı yazar. Tamamen yanlıştır bu. Eğer kişisel blog sahibi iseniz blogunuza yazı girerken bir amacınızın olmaması lazım. “Ben bloga yazı gireyim, blogu güncel tutayım da reklam versinler.” gibi düşüncelere kapılırsanız kaybedersiniz. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim, yazmak için yazmayın.

↪️ Eğer kendi blogunuzun takip edilmesini istiyorsanız sizde diğer blogları takip etmek zorundasınız. Tabi hepsini takip edeceksiniz demiyorum. Beğendiğiniz kişisel blogları bir liste halinde toplayın. Hergün bir kere dahi olsa tek tek blogları okuyun. Kuru kuru okumakla olmaz. Okuduğunuz yazılara yorum da yapın. Bu şekilde kendi blogunuza okuyucu çekmiş olursunuz.

↪️ Unutmayın ki ziyaretçi ile okuyucu çok farklı şeylerdir. Blogunuza gelen ziyaretçiler blogunuzu sevmeliki okuyucunuz olabilsin. Bu nedenle ilk olarak blogunuzun görünüşü çok önemli. Blogunuzda gözü yormayan bir tema tercih etmelisiniz. Temanın nasıl olacağı detayını bu yazımda bahsetmeye gerek duymuyorum. İmkanınız varsa kullandığınız tema sadece size özel bir tema olsun. Popüler kişisel bloglara bakarsanız kullanmış oldukları temalar kendilerine özgün temalardır. Yazılarınızı belli bir düzene göre yazın. Eğer blogunuzda reklam varsa reklam yerleşimlerine çok dikkat edin. Kesinlikle yazıların arasına, yazıların okunmasını zorlaştıracak şekilde reklam yerleşimi yapmayın.

↪️ Sosyal medya kanallarını aktif kullanın. Blogunuza eklediğiniz yazıları Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanallarında kesinlikle paylaşın.

❗️ Yukardaki maddelerin hepsini uyguladıysanız artık sabırlı olup bekleyeceksiniz. Popüler kişisel bloglara bakarsanız birçoğu 2 yıl ve üstü yaştalar.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (3 yorum)
Mahir
Mahir Yanıtla
- 12:08 am

Baya uğraşmak lazım ve sabretmek lazım, süreç zorlu ve zahmetli

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Yanıtla
    - 9:34 pm

    Her bir süreç başka alternatifler doğuruyor sanki👍

Kamil Gündüz
Kamil Gündüz Yanıtla
- 4:03 pm

Benimde kişisel blogum var http://www.kamilgunduz.com.tr reklam almayı hiç düşünmedim blogumdan para kazanmak aklıma gelmedi hoş gelsede para kazanamam öyle bir takipçi kitlem yok ben ben ve benim gibi kişilere yazıyorum ziyaretçi derdimde yok lakin ziyaretci okuyucu olması yorum yapılması çok keyfli o kadar aslında ben bu keyf için yazıyorum. Ben sizin ve diğer blogları okuyup sessiz sedasız gidiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara