Kasım Ayında Başlıyor Hayatımın Yeni Sezonu

Hayatımın yeni sezonu Kasım ayında başlıyor, hedeflerimi bir üst lige yüksetmemin zamanı geldi. Hayallerimi gerçekleştirmek için büyük bir riski göze almam gerekiyor. Ne istediğimi biliyorum ve almak için gerekirse savaşırım dışarıda ki “başaramazsın” diyenlere karşı. Yaşam başlı başına çetin mücadeleyle devam eden evreler değil mi? zaten. Başarının sırrı nedir öğrendim başarının sırrı yapılan hatalar ve yanlışların toplamı aslında. Ve en mükemmeli ne biliyor musun? Başardıktan sonra başaramazsın diyenlere küçük bir tebessüm. Oyunun kurallarını sen koymazsan önceden, başkaları senin için oyunun kurallarını koyarlar ve hep kazanan onlar olur. Koca bir okyanusta bir sandalla kürek çekme dönemi bitmiştir, artık arzularımın ve tutkularımın peşindeyim. Her bir düşüşün bir kalkışı olacaktır, yeter ki sabret. Mükemmel olmak istiyorsan bu senin elinde, diğerleri rakibin bile olamaz. Aynı gökyüzünde yaşayan bizler için en önemlisi zirveye çıkmak, diğerleri aşağıda olacaktır. Motivasyonum çok iyi bu aralar çünkü ne istediğimi biliyorum, ve bu beni çok mutlu ediyor. Hayatımın yeni sezonu Kasım ayında başlıyor peki sizin ki ne zaman başlayacak.

Psikolog ya da psikiyatrist değilim. Dolayısıyla burada vereceğim tavsiyeler, bir arkadaş tavsiyesinden öteye geçemez. Ücretsiz destek istersen Devlet Hastahaneleri psikolojik destek sağlıyor ve iyi olanların var olduğunu duydum. Öncelikle profesyonel bir yardım almanı tavsiye ederim.Benim sana verebileceğim tavsiye, korkunu irdelemen olacak. İnsan doğası gereği, bilmediğinden, karanlıkta kalandan, kendisinden büyük olandan korkar. Yani korkuna dair farkındalığını arttırdığında korkun azalacaktır. Karanlıktakini aydınlatırsan belki o kadar da büyük olmadığını göreceksin. Korkunu irdelerken mutlaka bir kağıt kalem al ve yaz. Şu sorularla ilerleyebilirsin?

▶️ Başarısızlık benim için neyi ifade ediyor?

▶️ Başarmak benim için neden bu kadar önemli?

▶️ Başaramamak neden beni korkutuyor?

▶️ Başaramama korkumun temelinde ne yatıyor?

▶️ Sevilmeyeceğimi mi düşünüyorum?

▶️ Dışlanacağımı mı düşünüyorum?

▶️ Başaramadığımda hayatımda neler değişir?

Daha bir çok soruyu kendin bulup cevaplayabilirsin.Şunu aklında tut. Başarı kadar başarısızlıkta doğal bir süreçtir ve gereklidir. Yoksa giriştiğimiz işlerde anlam ortadan kalkardı. Bizler elimizden geleni yaparız, uğraşırız, didiniriz, önemli olan budur. Sonuç her zaman başarılı olmayabilir veyahut başkalarının başarı kriterine uymayabilir. Önemli olan senin başarı için çaban ve bu çabayı görüp onaylayan vicdanındır.

Kalın sağlıcakla.

Yazar Hakkında
Toplam 275 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara