Bipolar Bozukluk Nedir?

Bipolar Bozukluk

Kişinin duygu durumlarının sık sık değişmesi olarak tanımlayabileceğimiz Bipolar Bozukluk dünya üzerinde %1,2 oranında insanda görünüyor. Aşırı iyimser bir durumdan depresif bir gönüme kısa sürede geçmesi gibi bir durumdur.Bipolar bozukluk, kişinin bir anda kendini çok iyi hissederken, bir süre sonra içine kapanık bir hale gelmesine neden olabilir. Bipolar bozukluk, kişinin manik depresyon tanımına da uyan ruh hallerine bürünmesine sebep olabilir. Bu nedenle hastalığa tanı konma aşamasında, psikologlar tarafından yapılacak değerlendirme büyük önem arz etmektedir.

Bopiler bozukluk nedir?

Acaba önümüzdeki süreç bana ne getirecek. Zor kararlar almam gerekecek, önceki tecrübelerim bana umarım şans getirir. Tekrardan yükselmeye ihtiyacım var, psikoloğum bana bugün şunları söyledi. Sen duyguların esirisin, ve duyguların seni tüm hücrelerine kadar ele geçirmiş dedi. Sonra ona dedim ki çok kötü bir şey mi? Yani duygularım esiri olmak. Psikoloğum can alıcı sözleri söyledi, senin gibi insanlar nadir ve insanlar sana zarar verebilir isteyerek ya da istemeyerek. Evet bizim dünyada sayımız az, iyi insanlar yok diyebilecek kadar az. Aslında yıllarca tedavi görüyorum ben ruhsal olarak. Kendimi ifade edebilmek için, insanları anlayabilmek için, iletişim kurmak için. Bu yüzden doktorum bana blog yazmamın bana iyi geleceğini söyledi. Farketmezin her konuda yazabilirsin, açıkçası her gün yazmak beni mutlu ediyor. Pek arkadaşım yok yalnız, tek başıma bir hayat. Ben istiyorum ki sizin gibi olabileyim arkadaşlarım olsun, çevrem olsun. Ama ne yazık ki başarabilmiş değilim. Üstüne hâlâ çalışıyorum. Sorunlar hiçbir zaman bitmeyecek, zincirleme bir şekilde devam edecek. Köprünün diğer tarafına geçmek oldukça zor. Hepimiz aslında içten içe ölüyüz, bedenlerimiz bir ceset çünkü ruhlarımız hapis. Normal değilim ben bir asilik var üzerimde bir başkaldırı. İsyan içindeyim her şeye olan tüm şeylere. Vakit daralıyor şuan senin için, benim için son sözlerine sadık ol. Evet hastayım ama bu benim hikayem, senin hikayen yani yazılarımı okuyan insan sen kendi hikayenin baş kahramanısın.

Faili meçhul bir cinayete kurban gitmiş ruhum bir gün bedenimi bulacak. Haykırmak için son bir buluşma istiyorum edebi karanlığımla, sorunları çözmek için keskin bir hançere..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara