Üzerinde Güneş Batmayan Ülke İngiltere

Yeni yerler keşfetmek veya yaşam alanınızı değiştirmek istiyorsanız İngiltere’ye mutlaka göz atmanızı öneririz. 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

Tarihin en ihtişamlı krallığı içerisinde edebiyatın adeta yağmur damlası gibi ince ve zarif bir şekilde aktığı, kasvetli yapılarının ardında estetik bir dehanın olduğu üzerinde güneş batmayan ülke İngiltere‘yi anlatacağım.

✅️ İngiltere hakkında merak konusuz varsa doğru yerdesiniz.

Birleşik Krallık içerisinde olan İngiltere en çok turist çeken ülkeler arasında yer almaktadır. Her yıl milyonlarca turist; meşhur İngiliz birasını yudumlamak, çift katlı kırmızı otobüslere binmek, moda ve alışverişin merkezlerinde bulunmak, İngiltere’nin saraylarında tarihin derinliklerine inmek, Madame Tussauds Müzesi bal mumu heykelleri ile geçmişe dokunabilmek, kırmızı telefon kulübesinden birini aramanın keyfini hissetmek, örümcek ağı gibi sarmalanmış metro ağı ile İngiltere’yi bir uçtan bir uca rahat ve kolay gezebilmek, Kariyerlerine kaliteli bir eğitim ile devam etmek, futbolun merkezinde heyecanlı maç izlemek, İngiliz Müzesinin içerisinde bilginin değerini hissetmek ve devasa eğlence parkları ile keyifli bir seyahat için İngiltere’yi tercih etmek isteyebilirsiniz.

İngiltere öncelikle sunduğu imkanlar dışında, sanılanın aksine misafirperver ve yardımsever olan İngiliz vatandaşları sayesinde turistlerin rahat bir seyahat geçirmelerini sağlar.

✅️ İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan oluşan ve Birleşik Krallık çatısı altında toplanmış ülkelerden bir tanesidir.

Üzerinde Güneş Batmayan Ülke

İngiltere’nin başkenti ve en kalabalık şehridir. Nüfus yaklaşık 9 Milyondur. Açık ara öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölgedir. İngiltere’nin başkenti olmasının yanı sıra çok uluslu nüfusuyla da çok farklı kültürlerin bir arada yaşamasını ve kaynaşmasını sağlar.Londra ulaşım olarak da çok geniş imkanlara sehiptir. Şehir içi ulaşımda Londra 9 bölgeye ayrılmıştır ve metro, otobüs ve tren hizmetleriyle şehir içi ulaşım ağları çok gelişmiştir.

Aynı zamanda ünlü tiyatro, opera ve bale salonlarıyla filmlere konu olmuş Londra, sanatseverler için birbirinden farklı imkanlar sunmaktadır. Mimarisi ve doğal güzellikleriyle de birçok müze ve sanat galerilerine de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Londra’dan İngiltere’nin her şehrine tren veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Bu anlamda Londra bir aktarma noktası görevi de görmektedir.

✅️ İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan köklü tarihi, doğal güzellikleri ve dünyaca ünlü Oxford üniversitesi ile adını dünyaya duyurmuş Oxford şehrinde nüfusun 3’te 1’ini öğrenciler oluşturmaktadır. 

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 214 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
zülal
zülal Cevapla
- 7:07 pm

İngiltere hakkında kısa ama dolu dolu bir yazı kaleme almışsınız. Orada bir maç izlemek, kırsalına yolculuk etmek, meşhur metro ağını kullanmak ve daha çok şey yapmak isterdim. Tek merak etmediğim sarayları. 🙂
Kaleminize sağlık. 🙂

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Cevapla
    - 7:42 pm

    Teşekkür ederim yorumunuz için🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara