Turist Cenneti Fransa

Yeni yerler keşfetmek veya yaşam alanınızı değiştirmek istiyorsanız Turist Cenneti Fransa’ya mutlaka göz atmanızı öneririz. 🇫🇷

👉 Aşıklar ın şehri Paris, gezmeyi sevenlere Eyfel Kulesi, tarih tutkunlarına Louvre Müzesi. Şampanyanın tek üretim merkezi, şarabın ve peynirin anavatanı. Bir ülkenin en çok tercih edilme sebepleri tabii ki bunlarla sınırlı olamaz. Dünya’nın 1 numaralı destinasyon yıldızını gelin yakından tanıyalım.

Turist ülkesi Fransa, Avrupa’nın en gelişmiş, bunun yanında en köklü tarihe ve yerleşmiş kültüre sahip ülkelerinden biridir. Fransa’nın Avrupa ve dünya tarihindeki önemini ve bir kültür olarak etkisini her kilometre taşı ile anlatmak sanırız oldukça uzun ve zahmetli bir işe kalkışmak olurdu. Ortaçağ’dan Rönesans’a, İmparatorluk döneminden dünyanın uzak köşelerindeki sayısız koloniye, Fransız Devrimi’nden İnsan ve Yurttaş Hakları Bildiri’sine, Fransız-Kızılderili Savaşı’ndan 2. Dünya Savaşı’ndaki rolüne kadar Fransa dünya tarihinde yadsınamaz bir öneme sahiptir.Fransa, diğer ülkeleri kuruluş felsefelerinden anayasalarına, kültürlerinden eğitim anlayışlarına kadar birçok alanda yoğun olarak etkilemiştir. Ayrıca, medeniyet olarak gelişmişlik düzeyi, yetiştirdiği yazar, filozof, sanatçı ve bilim insanları Fransa’nın eğitim alanındaki yetkinliğini ortaya koymaktadır.

Fransız bir kız kafede kahve içiyor.

Dünyanın en çok ziyaretçi ağırlayan ülkesi Fransa, bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Ülkenin ‘Aşıklar Şehri’ olarak da anılan başkenti Paris, Alp Dağları’ndaki kayak merkezleri, Akdeniz kıyısı boyunca uzanan muhteşem koy ve kumsallar, Orta çağ izlerini taşıyan katedraller ve şatolarıyla Fransa keşfe doyum olmaz bir destinasyon. Zengin tarihi ve kültürel geçmişinin yanı sıra zengin yemek kültürü ile ünlü bir marka olan Fransa, şarap, ekmek ve peynir çeşitleriyle de dünyaca tanınıyor.Dünya modasının kalbinin attığı Fransa, birçok stilist ve markanın da çıkış noktası. Hem Orta Avrupa hem de klasik bir Akdeniz ülkesi özelliğini gösteren Fransa’da coğrafi çeşitlilik hoşgörü ikliminin temelini oluşturuyor. Siyasi ve kültürel geçmişi ile tüm dünyaya yön veren Fransa, müze, sergi salonları ve tarihi yapılarıyla köklü geçmişini yansıtıyor. Fransa, yıllık 89 milyon turist sayısıyla dünyanın en çok yabancı turist ağırlayan ülkesi. Fransa’nın başkenti Paris ise son 20 yılda en fazla turist çeken şehirler arasında ilk ondaki yerini koruyor. Batı Avrupa’nın en büyük ve en zengin ülkesi olan Fransa’nın metropollerinden uzaklaştıkça Fransız kültürü daha kolay hissediliyor.

Fransa yeme-içme kültürü

Fransa, dünyada gastronomi kültürü ile öne çıkan en önemli ülkelerden biri. Dünyaca ünlü Fransız yemekleri, birçok ülkenin mutfağını etkilemiş. Fransız mutfağının belli başlı yemekleri başlangıçlar, çorbalar, balık ya da et yemekleri, peynir ve şarap şeklinde sınıflandırılıyor.

Fransa’da alışveriş

Fransa, Avrupa’nın önde gelen moda ve alışveriş merkezlerinden. Tasarım ve marka yaratma konusunda bir hayli başarılı olan Fransızlar, özel tasarım ürünleriyle alışveriş tutkunlarını ağırlamaktan keyif alıyor. Giyim ve parfümeri alanında dünyanın zirvesinde yer alan Fransa’da hardal, peynir, şarap, porselen ve antika ürünlerini satın alabilirsiniz.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 187 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara