Savaşmadan Kazanılan Bir Zafer Olacak

Salina Ateş Cadısı için büyük gün gelmiş çatmıştı. Tahtın yeni sahibi olacaktı annesi Kraliçe Katrina’nın koltuğunu alacak. Tüm cadılar gökyüzünde, insanlar diz çökmüş bir şekilde Salina’yı bekliyorlardı.

Salina beyazlar içinde Diana ile el ele tutuşup ilerlemeye başladı Tahta doğru. Sevinç ve mutluluk dolu bir Herzim Krallığı vardı. Bundan sonrası herkes için çok zor olacaktı. Bazı ihanetlerin olacağı, beklemedik kayıpların yaşanacağı bir döneme girmişti Salina.

Kirsti kuzeyli kız Salina ’ya derin duygular besliyordu. Diana ile olan ilişkilerini kıskanıyordu. Almira gazap içindeydi kalbi yangın yeri idi. Sonuçta Diana’ya aşıktı. Diana’yı öldüren şey Almira’ya olan aşkıydı.

Bu olanlardan haberi olmayan Salina ise Herzimi korumak ve Barışı sağlamaktı. Drew’in intikam arzusu bitmek bilmiyor gün ve gün onu tüketiyordu. Salina tahta çıktığı ân. Bulgac imparatorluğun son varisi Helena’nın barış antlaşması teklifini değerlendirmeye almıştı. Aslında bu barış antlaşmasına olumlu bakıyordu.

Sonuçta savaşmadan kazanılan bir zafer olacaktı onun için. Cadılar bu barış antlaşmasına tepkiliydi. Ama bunu dile getiremiyorlardı. Drew Salina ‘nın barış antlaşması olumlu bakmasını öğrenince öfkeyle Salina’nın huzura çıkmıştı.

Salina; Hoş geldin Drew orta dünya artık iyi durumda. Seni buraya hangi rüzgar attı..

Drew; Doğru mu? Salina duyduklarım Helena’nın barış antlaşması teklifine olumlu mu? Bakıyorsun..

Salina; Evet savaşmadan kazanılan bir zafer olacak hepimiz için..

Drew; Salina geçmişini mi? Unuttun. Halkına yapılan zulümleri mi? Unuttun. Annenin katillerini mi Unuttun? Kendine gel..

Salina; Üslubuna dikkat et Drew bir prenses ile konuşuyorsun. Geçmişi unutmadım kaybettiklerimizi unutmadım. Sadece korumak istiyorum ve bunu barış içinde yapacağım.

Drew; Sen aklını kaçırmışın. Sen benim tanıdığım Salina değilsin. Korkak gibi davranıyorsun annen Katrina senden utanırdı.

Salina; Öfke içinde alevler içinde, sen kimsin ki! Benim kararlarımı sorguluyorsun. Buraya kadar gelebilmek için neleri feda ettiğimi..

(Salina’nın etrafındaki muhafızlar bile bu öfkeli konuşmalardan ürkmüştü.)

Drew; Öyle mi? Bir tek sen mi? Feda ettin sevdiklerini.. yanında değil miydik? Senin.. Bana borçlusun ben intikam istiyorum Helena ‘dan..

Salina; Drew iyi değilsin intikam ateşi seni tüketiyor. Kendine gel..

Drew; Salina korkak gibi davranıyorsun.. Sen değil miydin? Hepsini yok edeceğim diyen..

Salina; Muhafızlar Drew’i alın buradan emrediyorum…

Drew; Bu burada bitmedi Salina..

Salina ve Drew arasındaki bu çatışma kötü bir hüsranla bitecekti. Kapıların dışında bu tartışmayı dinleyen Diana ne yapacaktı..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara