Salina Vanessa’nın Darbe Girişimi

Mira’nın Ketris bölgesindeki mahkumları kurtarmasıyla orta dünya iç karışıklık içindeydi. Orta dünya yangın yeri gibiydi, bir çok masum ırk katlediliyordu. Herzim Krallığı diken üstündeydi, çünkü Salina hiç bir hamle yapmıyordu.

Cadılar ikiye ayrılmıştı Salina’nın yanında olanlar ve yanında olmayanlar. İnsanların öfkesi ve direnişi her geçen gün şiddetli şekilde artıyordu.

“Salina defol herzimden” ayaklanmalarını bastıramıyordu artık Salina. Cadıların içinde Salina’ya bir rakip çıkmıştı Vanessa diğer cadıların desteğini alıyordu. Salina’nın iktidarını bitirmek ve büyücüleri sonsuza kadar yok edeceğini iddia ediyordu.

Herzim’de yeni bir dönem başlamak üzereydi. Vanessa diğer cadıların desteğini almıştı hatta insanların bile desteğini almıştı. Vanessa’nın adı tüm herzimde yankılıyordu. Salina’nın karşısında Vanessa vardı ve farkındaydı olacakları biliyordu.

Vanessa kraliçe Katrina’nın kızı Herzim Krallığının son varisi ateş cadısı salinaya darbe girişiminde bulundu.

Vanessa ve Salina karşılaşması..

* Vanessa; iktidarın başladığından beri orta dünyaya acı ve hüzün getirdin.

+ Salina; Ben iktidarım boyunca sizi halkımı korudum.

* Vanessa; Karşımda korkmuş bir kız görüyorum sadece. Mira denen bir büyücüyü yenemeyen hatta ondan korkan bir prenses var.

+ Salina; Evet kardeşim onu yenemedim, karşımdaki büyücü çok zeki ve güçlü. Bugün beni indirsen bile tahtımdan, sende kazanamayacaksın ona karşı.

* Vanessa; İnan bana onu ve tüm büyücüleri yok edeceğim. Benim iktidarımda çok güçlü olacağız her hamleye karşılık vereceğiz. Ve ben Herzim’in yeni Kraliçesi Vanessa seni herzimden sürüyorum uzaklara..

+ Salina; Yapamazsın bunu bana..

+ Vanessa; Bunu ben yapmıyorum hepimiz birlikte yapıyoruz. Ateş cadısı Salina ömür boyu Herzime giremeyecek işlediği suçlar ve karşısındaki düşmana olan korkusu yüzünden on binlerce ırkın ölümüne sebep olmuştur.

Salina’nın aklına Kirsti’nin ona söylemiş olduğu söz geldi. “Seni sen bitireceksin”

Vanessa darbe girişimi ile herzim Krallığın başına geçti. Salina herzim krallığından kovuldu çok uzaklara sürgüne gönderildi. Vanessa başa geçer geçmez orta dünyaya salınan tüm mahkumları yok etmek için bir ordu gönderdi. Tüm mahkumların başı alındı ,bir dağ yapmışlardır o kellelerden.

Vanessa orta dünyaya bir müddet umut olacaktı. İnsanlar ve diğer ırklar ona biat edecekti bir süre.

“Almira’nın peşine acımazsız troller takılmıştı. Almira bu kadar trole karşı tek savaşamazdı. Eski bir dostunu sürgünden kurtulması gerekiyordu. Bu çok zor bir kurtarma operasyonu olacaktı. Yüzlerce cadı’nın içinden Salina’yı kurtarmak ölüm görevi olacaktı.”

Diğer bölümleri okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara