Salina Pontoz Yeni Ev

Cadı Salina’nın yeni bir ailesi var. Gerçek ailesini bilmeden geçmişini bilmeden yaşayacaktı. Neyin ne olduğunu zamanla öğrenecekti. İki aylık bir bebek, annesi Rose ve babası Joseph herzimden kaçmayı başardı. Batıda bir yerleşim yeri olan Pontoz’a sığındılar. Salina burada büyüyecek ve arkadaşları olacaktı. Ama belli bir zaman aralığında kendini buraya ait hissetmeyecekti. Annesi Rose ve babası Joseph’in kızı salina büyümeye başladı. Onun için her şeyi yaptılar. Ama ailesinin bilmediği bir gerçek vardı. Salina’nın bir cadı olduğunu, annesinin aslında bir kraliçe olduğunu bilmiyorlardı. Pontoz’da güzel bir ev inşa ettiler ve çiftçilikle ilgilendiler. Ancak bu süreçte zaman hızla geçiyordu, günler, aylar, hatta yıllar geçti. Salina 9 yaşına girdi. Bütün gün babasıyla birlikte tarlalarda koşturdu. Annesine sofra düzenlemesinde yardımcı oldu. Yeni arkadaşlar edindi, Geceleri yıldızlara baktı ve yavaş yavaş kendisini üzen soruları kendine sordu. Ben kimim? Amacım nedir? Arkadaşı Drew ve Almirayla günlerini hayal kurarak ve oynayarak geçirir.

Annesi Salina’ya hadi gelin sofra hazır. Salina arkadaşlarını getirir ve birlikte yemek yerlerdi. Salina Pontoz’da harika bir zaman geçirdi. Ama bilmediği çok şey var, bir gün onları öğrenecek. Ve o ân Salina’nın kaderi değişecekti o gün geldiğinde Kara Kral’a gününü gösterecek. Çünkü Hezim Krallığı neredeyse kara bulutlarla kaplanmıştı. Karanlığın Lordu Lionel yakın olan köyleri, kasabaları, şehirleri yok ediyordu. Herzim’de eski günler geride kalmıştı.

Salina Pontoz Yeni Ev 🏡

İnsanlar köleleştirildi.Cadıların nüfusu azalıyordu. Karanlığın yeni kralı Lionel yeni müttefikler arıyordu.

Pontoza geri dönelim.

Salina ata binmeyi, kılıç kullanmayı, ok atmayı arkadaşlarıyla birlikte öğrendi.Çünkü pontoz’un en iyi ustasından ders alıyorlardı. Salina 13 yaşına yeni girmişti.Bir sabah bir kabusla uyandı. Annesi ve babası koşarak telaşla odaya girdiler.

+Salina ne oldu kızım..

-Anne, baba bir kabus gördüm çok korkunç bir kabus..

+Salina anlat kızım..Ne gördün?

-İki elim kanlı bir şekilde bir kılıç tutuyorum.Karşımda korkunç bir iblis var.Bana doğru geliyordu.Her yerde kan vardı.İnsanlar cansız yatıyorlardı.

+Babası Joseph; yoksa o gördüğün kara kral Lionel mi?Diye şaşkınlıkla karısına sordu.

+Karısı bu olabilir mi?Yoksa söylentiler doğru mu?

-Salina; ne söylentisi Anne..

Aniden kapı çaldı…

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 232 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara