Savaş muharebesi var görselde. Salina orta dünya başlangıç..

Salina Orta Dünya Başlangıç

Ateş Cadısı Salina

Bu Salina “Ateş Cadısı”nın hikayesi. Uzak bir yerde yaşayan bir krallık var. Ama krallık kötü yönetiliyor. İnsanlar aç, sefil hayatlar yaşıyorlardı. Öte yandan cadılar da var. Kral Lionel cadıları ya yakalar ya da öldürür. Geçmişte, bu krallık cadılar tarafından yönetiliyordu. Yemyeşil doğası ve harika su yatakları insanlarla çok güzeldi. Ama size nasıl anlatacağımı bilemiyorum, Kızıl Ordu ve iyi şeylerin sonunu getiren komutanı Lionel’in ne insan ne de cadı olduğu aşinakardı. Kötü bir kara iblis Hezim krallığını ele geçirdiği için savaşta on binlerce insan ve cadı öldürüldü. Lionel tahta çıktı, Kızıl Ordu insanların geçimini yağmaladı ve cadıları ortadan kaldırdı. Hezim krallığı artık karanlık, şeytani, acımasız bir krallığa dönüşmüştür. Lionel’e karşı isyan ve direnişe rağmen, Kızıl Ordu o isyanları acımasızca bastırıyordu. İnsanların ve cadıların umutları gün geçtikçe azalmaktadır. Ama insanlar hâlâ bütün gün Lionel için dinlemeden çalışıyorlar… Cadılar kendi topraklarında yakıldı. Hezim krallığı neredeyse parçalandı. Ancak birçoğu krallıktan kaçmayı başardı. Kaybeden öldürülür… Kaçanlar arasında bir kız da vardı. Adı, insanların ve cadıların umudu ve münzevi krallığının kraliçesi olacak. Ağı örmek için kader onu seçti. Çünkü Salina bir cadı. Bu olaylardan önce Herzimin eski Kraliçesi Katrina’nın bir kız çocuğu olmuştur. O gün ziyafetler ve kutlamalar yapılmıştı. Kraliçe katrinanın varisi Salina olmuştu. Ama kraliçe sabahına ülkenin en iyi kâhini olan Cannon’u erkenden çağırdı. Kâhin cannon’a kızı Salina’nın geleceğini sordu.

+ Kâhin Cannon: Kraliçem yakında krallığınız yok edilecek ve siz kraliçe öleceksiniz. Canon şöyle devam eder, doğudan güçlü acımasız bir ordu geldiğini ve o ordunun komutanının burayı işgal edeceğini söyledi. Ve eklemeye devam etti. Gelecekte kızınız Salina’nın krallığınızı onlardan alacağını ve o kötü iblisi öldüreceğini ekledi, sevgili kraliçem. Bir insan ailesine kızınızı verin. O sırada bir teğmen odaya daldı. Kraliçem, büyük bir ordu bize yaklaşıyor. Kraliçe iki aylık bebeğini kâhin Cannon’a verdi. Kızım Salina’yı güvenli bir yere götürün dedi. Teğmen, birliklerimizi hazırlayın, herkesi toplayın, bugünkü savaş kaderimizi belirleyecek. Kara kral Lionel ve Kızıl Ordusu, Kraliçe Katrina’yı öldürdü ve ordusunu ezici bir güçle yendi. Kahin Cannon, Salina’yı bir aileye verdi ve o ayrılmadan önce Salina’nın kulağına fısıldadı: “Kraliçe Salina’yı yakında tekrar göreceğiz. Kahin cannon’un Salina’yı verdiği ailenin hiç çocukları olmamıştı. Ona sımsıkı sarıldılar ve çantalarına birkaç parça yiyecek koydular ve kızıl ordu’nun elinden kurtulmayı başardılar.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 148 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (3 yorum)
Erhan Tığlı
Erhan Tığlı Cevapla
- 11:31 am

sevgi ve dostluğun bahçesinden sunduğunuz bir demet çiçek niteliğindeki yazınızı okudum, gönlümde bahar yelleri esti, derdimi kederimi kesti. Dost selamlar.
erhantigli.blogspot.co.at

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Cevapla
    - 12:55 pm

    Teşekkür ederim yorumunuz için..

Pingback: Lionel ve Diana - Üzgün Kiraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Bir Şeyler Ara