Salina Orta Dünya Başlangıç

Ateş Cadısı Salina

Bu hikaye Salina “Ateş Cadısı”nın hikayesi.

Bir zamanlar orta dünyada kanla kurulmuş bir krallık vardı. Bu güzel krallık kraliçe Katrina tarafından yönetiliyordu. Yemyeşil doğası ve harika mimarisiyle ile tüm topluluklarla birlikte çok güzeldi.

Ama artık bu krallığın üzerinde karanlık ve ölüm var oldu.

İnsanlar, elfler, cücüler bir çok topluluk aç, sefil hayatlar yaşadı bu karanlık dönemde.

Doğudan gelen acımazsız Kral Lionel ve kızıl ordusunun gelişiyle birlikte. Ve bu devasa orduya destek veren karanlık büyücüler Herzimin sonunu getirecekti.

Kara kral Lionel iyi şeylerin sonunu getirmişti. Orta dünyayı egemenliği altına almıştı.

Kötü bir kara iblis Hezim krallığını ele geçirdi. Savaşta on binlerce insan, elf, cüce bir çok topluluk ve cadı öldürüldü. Lionel tahta çıktı, Kızıl Ordu ve büyücüler insanların geçimini yağmaladı kendilerine biat ettirdi. Cadıları ortadan kaldırdı.

Hezim krallığı artık karanlık, şeytani, acımasız bir krallığa dönüşmüştü. Lionel’e karşı isyan ve direniş olmasına rağmen, Kızıl Ordu o isyanları acımasızca bastırdı.

İnsanların ve cadıların umutları gün geçtikçe azalmaktadaydı. Cadılar kendi topraklarında diri diri yakıldı. Hezim krallığı neredeyse parçalandı. Ancak birçoğu krallıktan kaçmayı başardı. Kaçanlar arasında bir kız da vardı. Adı, insanların ve cadıların hatta orta dünyanın umudu ve hak ettiği krallığının kraliçesi olacaktı.

Kader, ağı örmek için onu seçti. O güçlü bir cadı olacaktı. İntikamını ve Herzimi alacak orta dünyaya barışı getirecekti.

Bu olaylardan önce Herzimin eski Kraliçesi Katrina’nın bir kız çocuğu olmuştu. O gün ziyafetler ve kutlamalar yapılmıştı. Kraliçe katrinanın varisi Salina olmuştu.

Kraliçe sabahına ülkenin en iyi kâhini olan Cannon’u erkenden çağırdı. Kâhin cannon’a kızı Salina’nın geleceğini sordu.

+ Kâhin Cannon: Kraliçem yakında krallığınız yok olacak ve siz kraliçe öleceksiniz.

Canon şöyle devam eder; Doğudan güçlü acımasız bir ordu geldiğini ve o ordunun komutanının burayı işgal edeceğini söyledi. Ve eklemeye devam etti. Gelecekte kızınız Salina’nın krallığınızı onlardan alacağını ve o kötü iblisi öldüreceğini ekledi, sevgili kraliçem orta dünya bir karanlığa gömülecek. O yüzden kızınızı bir insan ailesine vermelisiniz.

O sırada cadıların generali Terra odaya daldı. Kraliçem, büyük bir ordu bize yaklaşıyor.

Kraliçe; Yeni doğmuş bebeğini kâhin Cannon’a verdi. Kızım Salina’yı güvenli bir yere götür dedi.

Kraliçe Katrina;

Teğmene, birliklerimizi hazırlayın, herkesi toplayın, bugünkü savaş kaderimizi belirleyecek.

Kara kral Lionel ve Kızıl Ordusu ve üstüne büyücüler eklenince devasa bir orduya karşı şansları yoktu. Cadıların ve insanların. Büyücülerin lideri Alice Kraliçe Katrina’yı öldürmüştü. Kara kral ve kızıl ordu Katrina’nın ordusunu ezici bir güçle yenmişti.

Kahin Cannon bu kargaşa içinde, Salina’yı bir aileye verdi ve o ayrılmadan önce Salina’nın kulağına fısıldadı: “Prenses Salina’yı yakında tekrar göreceğiz.”

Kahin cannon’un Salina’yı verdiği ailenin hiç çocukları olmamıştı. Ona sımsıkı sarıldılar ve çantalarına birkaç parça yiyecek koyup, kızıl ordu’nun elinden kurtulmayı başardılar.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara