Resimde bir Savaş meydanı var. Salina Lionel şimdi kim olacak.

Salina Lionel Şimdi Kim Olacak?

Lionel o gece kardeşi Dianayla tekneye binip kaçmasıyla herzim krallığın sonu gelmişti aslında. Çünkü Lionel’in bilmediği tek şey teknenin nereye gideceğiydi.

Tekne Ketris bölgesine suçluların bulunduğu bölgeye gidiyordu. Lionel ve Diana bunu bilmiyordu.

O gece bir fırtına çıkmış tekne alabora olmuştu. Lionel Gözlerini açtığında Ketris bölgesindeydi. Ama Diana yoktu. Lionel onun öldüğünü düşünmüştü. Artık ailesinden kimsenin kalmadığını anlamıştı. Ve o suçluluk duygusu psikoloji onu mahvetmişti.

Ketris bölgesine izinsiz giren Lionel kraliçe Katrina’nın askerleri tarafından yakalanıp esir alındı. Kötü günlerin başlangıcı orada Ketris te başlamıştı. Ketris’in en tehlikeli suçlusu onu yanına almış, bildiği her şeyi öğretmişti. Kraliçe Katrina o suçluları köle olarak kullanıyordu. Lionel bu olanlar için artık kendini değil Kraliçeyi suçlamaya başlamıştı kendine bir düşman yaratmıştı. Suçluların en güçlüsü Frank Lionel’in aklına girmeyi başarmış ona kendi intikamını stratejik hamlelerle aklına sokmuştu.

O gece alabora olan gemi..

Lionel taş çekmekten, kürek kazmaktan kaslanmış ve güçlenmişti. Her gün o intikam ateşiyle güçlendi.

Kraliçe Katrina’ya hakimiyetinde olan Ketris bölgesinde Frank Kraliçe Katrina’ya isyan çıkardı. Büyük bir isyandı Muhafızların Frank’ı öldürmesiyle isyan sona ermişti.

Lionel bunu bir fırsata çevirdi ve diğer suçluları yanına çekip. Ketris’ten kaçmayı başarmıştı..

Genç Lionel Katrina’nın Askerlerin ve muhafızların limandaki gemilerin koruduğu gördü. Yanında gelen tüm vahşi suçlulara ilk emrini verdi. Limandaki gemileri alacağız ve doğuya ilerleceğiz. Ne pahasına olursa olsun ölseniz dahil o gemileri alacağız. Ve kimseyi sağ bırakmayın…

Lionel’in emrini dinleyen suçlular saldırıya geçti. Limandaki askerleri ve muhafızları yok etmişti. Lionel ilk zaferini burada taçlandırdı. (Lionel’de kayıplar vermişti.)

Lionel’in komutuyla gemilere bindi suçlular. Doğuya gidiyoruz dedi Lionel. Herkes farkındaydı onun gücünün, zekasını orada biat ettiler Lionel’e..

Lionel doğuya ayak basmasıyla kıyametin çok yakında herzim Krallığına ulaşacaktı. Lionel adını artık kara kral Lionel olarak aldı. Suçlulara ise kızıl ordu ismini verdi.

Lionel o kadar güçlendi ki acımasız bir kral olacaktı. Masumları öldürcekti, kadınları, çocukları, yaşlıları kimseye acımayacaktı.

Kısa bir süre sonra doğu’da büyük karanlık bir bulut olmuştu. Kara kral Lionel ve Kızıl ordu Doğu tarafını yağmalıyor, yıkıyor, parçalıyor, yakıyordu. On binlerce insanın yaşamları son vermişti.

Lionel gücüne güç ordusuna ordu katıyordu. Bundan haberi olmayan Kraliçe Katrina doğayacak olan kızının hayalini kuruyordu. Adına Salina koyacaktı. Herzim krallığın Yeni kraliçesi Salina..

Kara kral Lionel gözlerini Herzime dikti. Dev ordusuyla herzimi parçaladı. Herzim Krallığının Kralı oldu…..

Peki Dianaya ne olmuştu. O ölmüş müydü? Diana o gece alabora olan tekneden denize düşmüştü. Fırtına onu sürüklüyordu. Bir tahta parçasına tutulmuştu. Güneş tam gökyüzün ortasına gelince bir balıkçı gemisi masum kızı görmüş. Oradan kurtarmıştı. Balıkçılar Pontoz’da yaşayan insanlardı. İlk önce adını kim olduğunu ne olduğunu sordular tek bir ağızdan. Geminin kaptanı Lexi susun aptallar. Herkes işine dönsün, geminin kaptanı bir kadındı. Diana şaşırmıştı..

+Ben Lexi bu geminin kaptanayım istediğin zaman başından geçenleri anlatırsın. Pontoz’a gidiyoruz, kalacak bir yerin veya orada bir ailen olduğunu sanmıyorum. O yüzden bu gemide kalacaksın birkaç gün seni yanıma alacağım. Kış geliyor zaten..

-Diana teşekkür ederim bunu nasıl anladınız..

+Lexi ben bir kaptanım anlarım.

-Diana teknemiz alabora oldu abim öldü. Ben bir şekilde hayatta kaldım. Herzim krallığından kaçtık. Babamız öldü..

+Lexi anladım çocuğum burada benim yanımda olacaksın.. Sana herşeyi öğreteceğim herşeyi..

Diana’nın hayatı o gün bir balıkçı gemisiyle değişmişti. Kader bu ya Salina’da Pontoz’da sizce Karşılaşma ihtimalleri var mı?

(Frank aslında Lionel’in Annesini öldüren suçlulardan biriydi spoiler)

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin..

Yazar Hakkında
Toplam 228 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
Çağla
Çağla Cevapla
- 6:02 pm

Harika bi bölüm 💯

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Cevapla
    - 6:30 pm

    Teşekkür ederim yorumunuz için 😊🙃

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara