Resimde bir şövalye var. Salina kara kral Lionel'in hayat hikayesi.

Salina Kara Kral Lionel’in Hayat Hikayesi

Geçmişe gidiyoruz şimdi Kara kral Lionel aslında kimdi? Neden onbinlerce insanı ve cadıları öldürdü. Niçin ona kara kral Lionel diyorlar. Onun hikayesi neydi onu bu hâle getiren ne oldu. Bildiğiniz gibi herzim Krallığını savaşarak almıştı. Kraliçe katrinayı öldürmüş tahta geçip Herzimin üzerinde Hakimiyet kurmuştu.

Lionel ailesinin en büyük oğluydu iki kardeşi vardı. Axel ve Diana geçim kaynakları tükenmiş. Toprak kuraklıklaşmıştı üstüne bir salgın patlak vermişti. Babası ve erkek kardeşi hastalanıp ölmüşlerdi. Lionel annesi ve kızkardeşi Diana’ya sahip çıkmak zorunda kalmıştı. Omuzlarına bir dağ yükü aldı kurak topraktan mahsul almak zorunda.. Ailesinin karnını doyurmak zorunda.. Lionel’in hayatı tamamen çetindi. 13 yaşındaki bu çocuk hayatta kalmak için büyük bir mücadele verdi. Hayat ondan babasını, erkek kardeşini aldığı yetmemiş gibi annesinide alacaktı.

Lionel çocukluğunda çok iyi, yardımsever, içine kapanık ailesinin umuduydu. Bir gün büyüyüp kötü bir diktatör olacağını, on binlerce masumu öldüreceğini kimse öngöremezdi.

Bir gün bir grup suçlu herzimden kaçmış. Kraliçe Katrina’nın askerleri o suçluları arıyor. Ama ne yazık ki Lionel’in evine girmişlerdi. Lionel ve kız kardeşi araziye mahsul dikiyor, sürüyordu. Suçlular annesine zorla dans ettirip eğleniyordu. Bağrışları ve çığlıkları duyan Lionel hızla eve doğru koştu. Ama çok geçti artık suçlular orada iki kardeşin gözü önüde annelerini öldürmüştü.

Muhafızların sesini duyan suçlular oradan uzaklaşmıştı. Kraliçe Katrina’nın muhafızları olayı görünce şok olmuşlardı. İki kardeşin birbirine sarılıp annelerin ölüsüne bakmaları…

Muhafızların başı Steve çocukları o hâlde bırakmak istemedi. Orada bırakmamıştı…

Steve hiç evlenmemiş hiç ailesi olmamış bir askerdi. Lionel ve kızkardeşi Diana yı alıp evine götürmüştü. Onlarla ilgilendi. Yemek verdi, onlara sorumluluk verdi. Bir ailesi olmuştu artık steve’nin..

Çocuklarına savaşmayı öğretti. Ata binmeyi kılıç tutmayı, yay kullanmayı. Lionel ve Diana geçmişin izlerini hâlâ taşıyordu içten içe.

Steve’yi baba bildiler.

(Haftalar, aylar, yıllar geçmişti. Lionel 20 yaşına girmişti Diana 16 yaşına basmıştı.)

Herzim krallığı bir düşman ordusuyla savaşmak zorundadır. Bu yüzden Steve kraliçe Katrina’nın düşmanlarına karşı savaşmak durumunda kalmıştı.

+Steve; Lionel’e kız kardeşine sahip çık. Bugün savaşa gidiyoruz. Güçlü bir orduyla savaşacağız kraliçe Katrina için.

-Lionel; Baba dönecek misin? Bana söz ver ne pahasına olursa olsun size döneceğim diye.

+Steve; Söz veriyorum çocuklarım size döneceğim bu küçük bir ayrılık sadece..

-Diana; Baba lütfen gitme ne olur?

+Steve; Gitmek zorundayım herzim Krallığı için.. Kraliçe Katrina için…

Sanki Diana olacakları biliyordu. Babasının hiç gitmesini istememişti.

Savaş başlamıştı Steve uzun süre savaş meydanında kalmıştı. Kahpe bir ok onu yere yılmıştı. Söz verdim çocuklarıma onlara döneceğim diye son sözleri maalesef bu olmuştu.

3 gün sonra bir Muhafız kapıyı çalar Diana kapıyı açmıştır.

+Muhafız; Maalesef kaybettik steve’yi

-Lionel; Babam nerede nerde diye haykırıyordu. Diana ise yere yıkılmıştı..

O sabah Lionel ve Diana’nın başına yıkılmıştı dünya..

Ve 6 ay sonra Lionel ve Diana herzim krallığıdan ayrılmıştı, bir tekneye binip..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin..

Yazar Hakkında
Toplam 232 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara