Salina Diktatör Olma Yolunda

Salina öfke içindeydi, Boris’in başını tüm herzim görmüştü. Yaptığı konuşmanın artık hükmü yoktu. Herzim halkı Salina zayıf diye haykırıyordu. Herzim ayaklanmıştı, Salina bu ayaklanma karşısında tavrını sert bir şekilde koymuştu. Ayaklanma yapan her bir insan ipe doğru gidiyordu. Salina farkında olmadan diktatörlüğe doğru ilerliyordu. Mira’nın komple planları başarılı şekilde devam ediyordu.

☆ Kirsti; Salina karanlık sulardasın ve boğulacaksın.

+ Salina; Ben Herzim Krallığının son varisi ateş cadısıyım. Kimse benim Krallığımı yıkamayacak.

☆ Kirsti; Evet kimse senin Krallığını yıkamayacak. Sen tek başına yıkacaksın iktidarını..

+ Salina; Defol karşımdan..

☆ Kirsti; Mutlaka kendine geleceksin ama çok geç olacak.

Salina’nın bu tavırları ve davranışları kendine yakın olan herkesi kendinden uzaklaştırdı. Salina çıldırmıştı, aklını yitirmişti hatta korkuyordu. Karşısındaki güce karşı ne yapacağını bilmiyordu. Düşmanını tanımıyordu sadece adını biliyordu. Salina bu bilinmezlik içinde kıvranırken Mira yeni hedefine doğru ilerliyordu. Bu sefer ki hamlesi bir çok ülkeyi karıştıracaktı. Orta dünya tehlike altında olacaktı. Bu yapacak olduğu hamle Salina’nın iktidarının sonu olacaktı hiç beklemedik bir hamle..

“Almira “gecenin gölgesi” adını almıştı. Büyücüleri tek tek indiriyordu. Tüm orta dünyada bir insanın büyücüleri yok ettiği söyletinleri konuşuyordu. Büyücülerin Lideri Alice bu olaylar karşısında öfkelenmişti. O yüzden o insanın peşine acımasız trolleri taktı.”

Mira Ketris bölgesindeki on binlerce katil, hırsız, çete grupların bulunduğu ketris büyük hapishanesindeki suçluları orta dünyaya salmak ve işini kolaylaştırmak istiyordu. Ketris’i bir ordu savunuyor, koruyordu gelecek tehlikeler için. Ama o koca bir ordunun karşısındaki güç Miraydı. Ketris bölgesinde güneşli bir gün vardı. Ve bir ânda gökyüzü siyaha büründü. Çöle kar yağmaya başladı. Ketrisi koruyan askerler şaşkın ve tedirgin olmuştu. Çünkü üzerlerine doğru bir iblis geliyordu. Ne yaparlarsa yapsınlar onu durduramıyorlardı. Mira tüm orduyu yok etti, suçlular gökyüzüne bakıp haykırıyordu bizim için geldiler..

Mira gökyüzünden yeryüzüne indi tüm suçlulara beni dinlemenizi ve biat etmenizi istiyorum derhal. Suçlular diz çöktü onun karşısında.. Mira hepiniz özgürsünüz tek bir amacınız var. Kaos yaratmak, yağmalamak ve yok etmek. Mira ortadan kayboldu, suçlular ise haykırıyordu Salina’yı yok edeceğiz diye. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan bu suçluların hedefinde orta dünya ve Herzim Krallığı vardı.

Devam edecek..

Yeni bölümü bekleyiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (2 yorum)
diaryofmeri
diaryofmeri Cevapla
- 10:38 pm

Sürükleyici bir bölüm olmuş.

    Üzgün Kiraz
    Üzgün Kiraz Cevapla
    - 1:09 pm

    Teşekkür ederim 🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara