Bir kadın kılıç kullanıyor. Salina Denizlerin Hakimiyeti Lexi.

Salina Denizlerin Hakimiyeti Lexi

Lexi pontoz’da olan soykırımı ya da kızkardeşi bildiği Diana’nın hakkında hiçbir şey bilmiyor. Lexi denizlere hakimiyet altına alıyordu. Büyük bir mücadele veriyor her gün yeni maceralara atılıyordu. Lexi zeki bir korsandı. Geçen tüm gemileri yağmalıyor hazinesine hazine katıyordu. Sersi Prenses’i Helana’nın güçlü deniz donanması Lexi’nin peşindeydi. Lexi Helenaya ağır ziyayet veriyordu ona giden tüm gemileri yağmalıyordu. Denizlerin üzerinde durduramaz bir güç olan Lexi ve tayfası. Helena’ya darbe üstüne darbe indiriyordu. Lexi kendini denizlere adamış bir korsandı. Bu onun hikayesiydi Lexi’nin.. Kızkardeşi ne kadar özlese bile onu tehlikeye atamazdı. Çünkü her daima kaçmak zorunda Helena onun kafasını istiyordu. Lexi ise bu sevdadan vazgeçmiyor Helena’ya kaynak götüren gemilere saldırmaya devam ediyordu.

Sersi Prenses’i Helana’nın donanmasının komutanı Olivia Helena’ya olanlar hakkında bilgi vermek zorundadır.

-Olivia; Prenses Helana bize kaynak getiren her gemi yağmalanıyor.

+Helena; Kim tarafından yağmalanıyor gemilerim. Kim buna cüret edebilir, siz ne yapıyorsunuz eliniz armut mu? topluyor.

-Olivia; Prensesim bunu yapanı biliyoruz. Lexi denen korsan bir kadın. Saldırıları bizzat kendisi ve tayfasıyla yapıyor.

+Helena; O korsanın kafasını istiyorum kumandan anlıyor musun? Beni. Bana onun kafasını getir. Yoksa senin kafanı gövdenden koparım. Yıkıl şimdi karşımdan..

-Olivia; Emredersiniz Efendimiz..

Olivia Lexi denen korsanı bulmak ve kafasını almak istiyordu. Alamadığı takdirde kendi kafası gidecekti. Olivia tüm deniz donanmasıyla Lexi’nin peşine düştü. Lexi bir korsandı ve üzerine gelen tehlikeden haberi yoktu.

Günlerce Olivia Lexi denen korsanı aradı denizlerde.. Sonunda onun gemisini görmüştü..

+Gregor; Kaptan Lexi üzerimize bir donanma geliyor.

-Lexi; Topları hazırlayın, yelkenleri açın herkes görev yerine derhal..

Olivia topları hazırlayın yelkenleri açın son sürat o korsan gemisine doğru ilerliyoruz. Birden bire fırtına çıktı korkunç bir karanlık gökyüzünü kapladı. Deniz huzursuz ve öfkeli.. Bu fırtına Lexi’nin hayatını kurtaracaktı.

-Lexi; Sonsuz mavilik bile bizden yana..

Olivia’nın deniz donanması zorluklar içindeydi. İki gemiyi deniz yutmuştu fırtına yuzünden. Olivia pes etmiyor Lexi’nin peşinden gidiyor.

-Olivia; Bugün seni yok edeceğim korsan..

Salina Denizlerin Hakimiyeti Lexi

Ve beklenen son gelmişti. Olivia donanmasıyla Lexi’nin gemisine yetişmiş. Toplarla saldırmaya başlamıştı. Lexi sadece Olivia’nın olduğu gemiyi toplarıyla vuruyordu. Lexi’nin gemisi fazla dayanamadı denizin dipini boylamıştı. Olivia’nın gemisi toplar ve fırtına yüzünden denizin altına boylamıştı. Kumandan Olivia’nın denizi boylamısıyla kumandanlık vazifesini üstüne alan Kelvin. Donanmasını bu fırtınadan kurtalmak suretiyle geri dönüş yaptı. Bulgac krallığına… Müjdeli haberi Helena’ya vermek istiyordu. Çünkü olivia artık yoktu. Yeni kumandan o olabilirdi. Kelvin prenses Helana’nın huzurunu çıktı.

-Kelvin; Büyük bulgac imparatorluğun yüce Prenses’i Helana. Denizlerimiz, okyanuslarımız yine sizindir. Lexi denen korsanı denizin altına gömdük.

+Helana; Kumandan Olivia…

-Kelvin; Düşmanla işbirliği içindeydi. O yüzden bunca zaman yakalayamadık o korsanı. Gereken cezayı sizin adınıza verdim. (Kelvin burada Helenaya yalan söylüyor Olivia düşmanla işbirliği içinde değildi. Helenaya bağlı bir kumandandı.)

+Helena; Adın ne?

– Kelvin efendim..

+Helena; Artık Kumandan sensin kelvin donanmamın başında sen olacaksın..

– Kelvin; Müsaadenizle Prensesim…

Kelvin istediğini elde etmişti. Helena zaferle çıkmıştı yine..

(Lexi ve Olivia ölmemişti, Olivia bu haksızlık karşısında Lexi yle birlikte yol alacaktı. Güçlü bir deniz donanması ile Salina’ya destek verecekler. Spoiler..)

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara