Salina Dehşet ve Kaos

Mira’nın pontoz katliamı tüm orta dünyada yankılandı. İnsanlar ve diğer ırklar korkuya, dehşete kapıldı. Tüm orta dünya “Salina ateş cadısı nerede” söylemleri başladı. Kaosun başlangıcı resmen başlamıştı.

– Loni; Prensesim kötü bir haberim var.

+ Salina; Ne oldu?

– Loni; Mira, Pontozu yerle bir eksen etti. İnsanlar öldü bir kasaba yok oldu. Orta dünyada yaşayanlar huzursuzluk içindeler. Salina ateş cadısı nerede diye haykırıyorlar.

+ Salina; Tek bir büyücü bunu nasıl başarabilir. Nasıl bu kadar güçlü olabilir ki! Mira denen iblis bir hamle yapmadan önce onu durdurmalıyız. Yoksa orta dünyaya kaosa sürüklenir.

– Loni; Emriniz nedir Prenses..

+ Salina; En iyi avcı cadıları o büyücünün peşine düşsün. Bana onu diri ya da ölü getirsinler.

– Loni; Prensesim karşımızda ne var bilmiyoruz. Sizce bu kararınız doğru mu?

+ Salina; Bilmiyorum ama avcı cadılar daha güçlü bir büyücünün hakkından gelirler.

– Loni; Emredersiniz Prenses..

Salina’nın emriyle 13 avcı cadı Mira’nın peşine düşmüştü.

Pontozda yaşanan korkunç cinayet Almira’yı mahvetti. Sevdiği kadının ölümünü izlemek zorunda kalmıştı. Almira yanardağ gibi kızgın ve öfkeliydi. Diana’nın cesedini yakıp küllerini pontozun derin ve karanlık sularına atmıştı. Sevdiği kadına o gün söz verdi. Senin intikamını alıncaya kadar yas tutmayacağım. Tüm büyücülerin sonunu getirmeden rahat yok bana. Almira o günün sonunda pontozdan ayrıldı. Büyücülerin ve Mira’nın peşindeydi.

Mira peşine düşen 13 avcı cadıdan haberi olmuştu. Onları gergarya topraklarına doğru getirmek için harika planlar ve stratejik hamleler yaptı. Düşündüğü gibi olmuştu avcı cadılar gergarya topraklarına girmişti. Mira onları bekliyordu.

13 avcı cadı’nın lideri

– Isla; seni bulduk büyücü.

+ Mira; Belki ben sizi bulmuşumdur.

– Isla; Biz en güçlü cadılarız, tek başına bizi durduramazsın.

+ Mira; Avcı cadılar hepiniz kız kardeşiniz değil mi? Sen onların lideri olmalısın. Kız kardeşlerini öldüreceğim ve sen hayatta kalacaksın izlemek zorunda kalacaksın kardeşlerinin ölümünü..

– Isla; Saldırın..

13 avcı cadı Mira’nın üzerine doğru ilerledi Mira’ya karşı zafer kazanacaklarını düşündüler, yanıldılar.. Mira söz verdiği gibi Isla hariç tüm kız kardeşlerini ölümünü zorla ona izletti.

+ Mira; Sıra Salina’ya gelecek onun için geleceğimi söyle.

– Isla; Hayır, hayır..

Mira ortadan kayboldu, Isla kız kardeşlerin cansız bedenlerine sarılıyordu. Büyük bir korkuya kapılmıştı dehşete düşmüştü. Aklını yitirme noktasındaydı. Karşısındaki güç her şeyden güçlüydü. Isla kız kardeşlerinin cesetlerini yakıp çöle küllerini savurmuştu. Herzim Krallığına dehşet içinde ilerliyordu.

Herzime girdiğinde insanlar, cadılar, gelen müttefik askerleri ona bakıyorlardı. Gözündeki o korkuyu, üzerindeki kan, tenindeki kanı görmüştü. Isla aklını kaybetmişti kalabalığın içinde dönüyor tuhaf hareketler yapıyordu. Geliyor sonumuz geliyor, Mira bizim için geliyor diye haykırıyordu. O çok güçlü ve acımazsız yenemeyiz onu. Bu dehşet verici konuşmaları Herzimi tedirgin etmişti. Bir müddet sonra Loni geldi Isla’nın gözündeki korkuyu ve dehşeti görmüştü. Aklını nasıl kaybettiğini anlamaya çalıştı.

● Loni; Muhafızlar Isla’yı alın ve dinlemesi için güvenli yere götürün.

– Isla; Geliyor prenses Salina için. Hepimizi yok edecek..

● Loni; Dinlen kardeşim..

Muhafızlar Isla’yı dinlenmesi için güvenli yere götürdüler.. Loni Prenses Salina’yı görmek için saraya girdi son durumları bildirmek için.. Devam edecek…

Diğer bölümleri okuyunuz.

Yazar Hakkında
Toplam 263 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara