Salina Cüceler in Devri Başlıyor

Almira, Drew ve Diana Hiram krallığın savaşçı cücelerini yanlarına çekmek zorunda. Büyük Hibrat savaşında cüceler çok ağır ziyayet ve yenilgi tatmıştı. O karanlık acımasız savaşın üstünden çok uzun zaman geçmişti. Cüceler dağılmıştı, bir ırk yok olmuştu neredeyse. Kralları ölmüştü, varisleri yok olmuştu. Cüceleri yönetecek bir lider yoktu.

Diana, Almira ve Drew’in işi çok zordu. Dağılmış, yıkılmış neredeyse yok olmuş bir topluluk. Yaşayanlar dağların eteğinde sığınıyor. Kimisi başka güvenli yerlere sığınıyor. Uzun bir müddet Diana, Almira ve Drew Hiramın yeşil cenneti Gerdiz’de olacaktı.

(Cüceler içinde korkusuz cengaver intikam için yanıp tutuşan genç bir cüce vardı. İsmi Victor Cüceleri tekrar birleştirecek yeniden güçlendirecek. Dağları altınla doldurabilecek bir cüce)

+Diana; İşimiz çok zor dağılmış neredeyse yok olmuş Cüceleri birleştirmek ve güçlendirmek ayrıca yanımıza çekmek mümkün görülmeyebilir ama imkansız değil.

-Almira; Haklısın Diana Cücelerin gücüne desteğine ihtiyacımız var. Ne pahasına olursa olsun bize verilen müddete kadar yanımıza çekmeliyiz.

-Drew ; Salina başarmış kuzeyin Kralı Gregoru tahta oturtmuş. Kara kral Lionel ve Sersi Prenses’i Helana ittifakına ağır darbe indirmiş. Az önce bir mektup geldi salinadan pontoza geçiyormuş.

+Diana; Aşkım salina biliyordum başarabileceğini. Sıra bizde hamlemizi yapmalıyız artık.

-Almira; Diana, Drew başlıyoruz. Salina’nın hükmüyle kararı ile buradayız. Zamanımız kısıtlı vaktimiz pek yok! Cüceleri birleştirmek için 3 koldan başlayacağız. Davamız orta dünyaya barışı ve huzuru getirmek.

(Almira, Drew ve Diana Salina diye 3 defa haykırır. Her birinin gözleri ışıldar ve parıltılıdır.)

Gerdizde 3 koldan Ateş cadısı Salinanın ismini haykıra haykıra cücelerin kaderini tekrar yazacağız. Dağlar tekrar altınla dolacak. Cüceler tekrar Gedizi büyük bir şehre dönüştürecek, Kralları olacak. Biz Ateş cadısı Salinanın dostlarıyız size yardıma geldik. Cüceler uyanın ayağa kalkın mücadele edin. Kraliçe Katrina’nın kızı Herzim Krallığının son varisi ateş cadısı salina size bu mesajı göndermemizi önemle rica etti. Cüceler 3 günün sonunda dağların eteklerinden inmeye, yıkılmış enkaz içinde kalmış şehirden topluluklar halinde 3 kahramanımıza yönelmeye başladı.

(Bu 3 gencin yolculuğu Almira ve Dianayı yakınlaştırır. Birbirlerinden hoşlanmaya başladılar. Küçük kaçamakları ileride büyük bir aşka dönüşecektir. Spoiler)

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara