Salina Alice Büyücülerin Lideri

Alice büyücülerin alfası ve lideri ezeri düşmanları ise cadılar. Lionel’e en büyük destekçisi olan büyücüler, cadıları zamanında ya öldürdü ya da tutsak etmişti. Hâl böyle olunca Herzim düşmüş kraliçe Katrina ölmüştü. Alice çok güçlü ve karanlık bir büyücüydü yeryüzündeki tüm cadılardan nefret eden acımasız bir büyücü.. Herzim Krallığının şuan güvenliğini sağlayan büyücüler, cadılara türlü işkence ve zor şartlar altında eziyor. Cadı Terra’nın en zor görevi bu olacaktı. Herzimdeki diğer cadıları kurtarmak yüzlerce büyücünün içinde. Cadı Terra bir ân geçmişe gitmişti. Alice eğer Cadı Terra’yı büyü etkisi altında bırakmasaydı. Terra o büyüye karşı koyabilseydi belki Kraliçe Katrina’nın bir şansı olabilirdi. Salina hikayenin tamamını bilmiyordu sadece bilmesi gerekenleri biliyordu. Geçmişin ördüğü kader bir gün Salina için bir tokat olacaktı. Cadı Terra uzun haftalarca plan yapıyor, gözlem yapıyor. Dikkat çekmemeye çalışıyordu. Herzime bir giriş yolu bulan Terra kardeşlerini kurtarmak için elinden fazlasını yapacaktı. Sadece Alice ile karşı karşıya gelmek istemiyordu, onun kendisinden çok güçlü olduğunu biliyor. Adeta bir ölüm görevi olacaktı. Terra bir yolunu bulup zindandaki tüm cadıları kurtarıp önce Alice sonra Lionel ve Helena’nın sonunu getirecekti. Cadıların Kanlı Savaşı başlamak üzereydi..

Alice büyücülerin en üstünü kraliçe Katrina’nın kuzeni bir zamanlar birlikte hükmederdi tüm Hirama.. Ta ki Alice’nin içindeki karanlık büyümeye başlayana kadar. Alice daha fazlasını istiyordu güç, şöhret, taht ve niceleri.. İki kuzen iki düşman olmuştu, Alice bir gün kraliçe Katrinaya suikast girişimde bulundu. Genç bir cadı olan Terra bu suikast girişimini anladı ve bu girişimi yapamadan ülkenin en soğuk en kötü zindanına kapandı yıllarca..

Onu oradan kurtaran genç bir delikanlıydı, ismi Lioneldi.. Öfke ve intikam için daha güçlü olabilmek için yaşadığı tüm talihsizlikleri Cadılardan bildiği için Alicesi kurtardı..

Alice bir zamanlar çok merhametli ve iyi kalpli bir büyücü idi. Etrafındaki herkes kraliçenin Katrina yerine Alice olacağını düşünürdü. Tahta Alice değil, Katrina çıkmıştı. O günden sonra her şey farklılaşmıştı. Kraliçe olan Katrina cadılar tarafından geç de olsa sevilmeye başlamıştı, Büyücüler ona saygı göstermeye başlamıştı. Halk onun yönetimi ve gücünü benimsedi.

Alice travmalar içinde karanlıklar içinde günlerce, haftalarca deberleşti. O karanlık ilk defa bir büyücüde görülmüştü.

Bu hikayenin en başından bir ayrıntı..

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara