Bir cadı kırmızı bir güle bakıyor. Pontoz gökyüzüne yükselen duman misali..

Salina Pontoz Gökyüzüne Yükselen Duman..

Salina, Diana ve Arkadaşları bilmedikleri tek şey ise Pontoz işgal edilmişti. On binlerce masum can yok olmuştu. . Salina’nın babası ve Kâhin Cannon ölmüştü. Drew ve Almira’nın da ailesi ölmüştü,

Salina, Diana, Drew ve Almira sevinç çığlıkları atıyordu, şarkılar söylüyordu. Pontoz’a gelmek için can atıyorlardı. Başardıklarını Kâhin cannon’a ve ailelerine anlatmak.

Akşam bir kamp kurup ateş yaktılar, geceyi burada geçirip sabah orada olacaklardı. Sabah olur olmaz eşyalarını toplayıp yola çıktılar.

Almira; Bakın Pontoz’da duman gökyüzüne yükseliyor.

+Salina; Galiba yangın çıktı. Drew arabayı hızlı sür..

-Drew; Tamam Salina..

Drew atı hızlı bir şekilde sürdü. Almira, Drew, Salina ve Diana kılıçlanmış insanları gördü. Adeta şok geçirmişlerdi ne olduğunu anlamaya çalıştılar.

Pontoz işgal edildi.

Drew arabayı durdurdu. Salina evine doğru koştu, Diana peşinden koştu. Herkes kendi evine doğru koştu. Salina evine ulaştığı ân babasının cansız bedeni gördü. Kâhin cannon’un kafası bir direğe saplanmış hâldedeydi. Annesini aramaya başladı yaralı bir şekilde yerde kocasına bakıyordu. Diana salinaya yakın bir yerde olanları sindirmeye çalışıyordu. Diana ve Salina Rose anneyi eve götürüp yaralarını temizlediler. Salina hâlâ şoktaydı. Rose anne uyumuştu yorgunluktan..

Salina dışarı çıktı nefes nefese kalmış bir şekilde sonunda yere düştü öyle bir çığlık attı ki heryeri ateş oldu. Diana onu hiç bu kadar öfkeli görmemişti. Gökyüzü neredeyse kızıla dönmüştü.

-Diana; Salinaya bağırdı, sakin ol! Lütfen kendine gel. Salina çık o bataklıktan lütfen..

+Salina; Dianayı sonunda duymuştu. Kendine geldi ve Diana’ya sarıldı. Gözyaşları bir şelale gibi akıyordu.

-Diana; Salina geçecek, iyi olacaksın. (Salina Diana’nın kucağına başını koymuş ağlıyordu. Diana onu teselli etmek zorundaydı. Sevdiği kız çok üzgündü..)

Almira evine vardığında ailesinin cansız bedenlerini gördü. Ve çığlık atmaya başladı sonunda dayanamadı ve gözyaşları döküldü.

Drew evine vardığında ise ailesinin cansız bedenlerini gördü. Onun için her şey bitmişti. Ailesinin kaybı onu mahvetti. Ağlayamadı bile sadece izledi cansız bedenlerini..

O gün onlar için çok şey değişti. Verdikleri kayıplar onları bambaşka birine çevirecekti. Bu yaşadıkları şey psikolojilerini mahvetti. Her biri eskisinden daha güçlü olacak. Bu süreçte Diana, salinanın yaralarını sardı. Salina annesinin yaralarını sardı.

Almira intikam yeminleri ediyordu, ailesini yok eden Kara Kral Lionel ‘i yok etmek için elinden gerekeni yapacak. Salina’nın peşinden gidecek ve bazen fikir ayrılıkları olacak aralarında.

Drew her gün aynı kabusu görecek ailesinin cansız bedenini.. Gökyüzüne bakıp ne yapmasını gerektiği soracak Tanrıya. Salina’nın peşinden gidecek.

Diğer yazılarımı okumayı ihmal etmeyin..

Yazar Hakkında
Toplam 227 yazı
Üzgün Kiraz
Üzgün Kiraz
Yorumlar (4 yorum)
İçimde Kalacağına
İçimde Kalacağına Cevapla
- 2:00 pm

Niye öldüler niyeee? Bu senaryonun başı mı öncesi varsa nerede?

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Cevapla
  - 2:04 pm

  Senaryonun 11.bölümü Senaryonun öncesi var sonrası da var. Devam edecek Teşekkürler 🤗

Mutluluk Bulutu
Mutluluk Bulutu Cevapla
- 6:53 pm

senaryo içeriklerini çok seviyorum 💗🍒

  Üzgün Kiraz
  Üzgün Kiraz Cevapla
  - 7:08 pm

  Harika,çünkü her hafta hikayenin devamını yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara